פרסומי PMW
הרש"פ ממשיכה ללבות את השנאה סביב ירושלים
Share |
     
הרש"פ ממשיכה ללבות את השנאה סביב ירושלים
 
הרש"פ: "יהודים רמי דרג" 
תכננו את הצתת מסגד אל-אקצא ב-1969
 
 
איתמר מרכוס
 
בזמן שהמתיחות הפלסטינית-ישראלית סביב הר הבית והעיר העתיקה של ירושלים נשמרת על אש קטנה, הרשות הפלסטינית בחרה ללבות את הכעס ואת השנאה של הפלסטינים באמצעות חזרה על אחת העלילות המסוכנות ביותר שלה, שעל פיה "יהודים רמי דרג" תכננו את הצתת השריפה במסגד אל-אקצא בשנת 1969. סרט תיעודי ששודר בטלוויזיית הרש"פ לא רק אומר שיהודים תכננו את הצתת המסגד, אלא גם טוען שהאש התפשטה במסגד מפני שישראל ניתקה את אספקת המים בזמן השריפה, ובכך הפריעה לעבודת הכבאים ועיכבה את כיבוי השריפה במסגד.
 
להלן חלק מדברי הקריין בסרט התיעודי:
 
"מהחקירות שניהלה המועצה האסלאמית התברר כי יותר מאדם אחד ביצעו זאת [הצתת מסגד אל-אקצא ב-1969], וכי מתכנני השריפה הם בכירים יהודים רמי דרג, במיוחד מאחר שניתן היה לעלות אל הגג רק באמצעות מדרגות עץ לולייניות שנמצאות מחוץ למבנה אל-אקצא. דבר זה מעיד על תכנון מדוקדק מראש להשמיד את מסגד אל-אקצא כליל. ההוכחה לכך היא התנהלותם האיטית של שלטונות הכיבוש בכיבוי [השריפה] ועצירת אספקת המים באותן שעות למתחם הקדוש (הר הבית)." 
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 21/08/2017]
 
השריפה שהייתה בשנת 1969 במסגד אל-אקצא הוצתה בידי אזרח אוסטרליה נוצרי, מייקל דניס רוהאן, שאחרי כן נעצר והועמד לדין. במשפט נקבע כי רוהאן ביצע את מעשיו מדחף פסיכוטי ותעתועי שווא שנבעו ממחלת נפש שלו.

החלטת הטלוויזיה של הרש"פ לשדר את עלילת אל-אקצא בעת הזו, באה לאחר ניסיונות מתמשכים מצדה לשמר את הזעם והשנאה הפלסטינים נגד ישראל בנושא הר הבית. בחודש שעבר, שר ההקדשים וענייני הדת של הרשות הפלסטינית אמר לצופי הטלווזייה של הרש"פ כי ישראל תכננה להרוס את מסגד אל-אקצא:

שר ההקדשים וענייני הדת של הרש"פ, השיח' יוסוף אדעיס: "ישראל חילקה [את מסגד אל-אקצא] לפי זמנים (כלומר, לזמני תפילה ליהודים ולמוסלמים)... היא רוצה מעבר לזה, שכן יש לה תוכניות להרוס את אל-אקצא ולהקים במקומו את בית המקדש המדומה."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "פלסטין הבוקר הזה," 24/07/2017] 
הסרטון התיעודי הטוען שישראל תכננה את הצתת המסגד שודר בעבר בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ ב-21/08/2015, ובערוץ הישיר של הרש"פ ב-21/08/2013.
 
במקרים אחרים הרש"פ טענה כי מצית השריפה במסגד היה בעצמו יהודי:
 
"46 שנים חלפו מאז הצתת [מסגד] אל-אקצא על ידי הטרוריסט היהודי דניס מייקל (כלומר, מייקל דניס רוהאן, אוסטרלי נוצרי)."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/08/2015]
 
לחצו כאן לצפייה בעוד דוגמאות של קידום עלילת אל-אקצא על ידי הרשות הפלסטינית.