פרסומי PMW
שיר אנטישמי מפי נערה בטלוויזיית הרש"פ: "היהודים מטמאים את ירושלים"
Share |
שיר אנטישמי מפי נערה בטלוויזיית הרש"פ:
"היהודים מטמאים את ירושלים"
 
  • "מדוע הבאת אלינו את היהודים, שמטמאים את ירושלים ואת מסגדה הגדול?"

  • פלסטיני תושב ירושלים בראיון טלוויזיית הרש"פ: היהודים הם "גנבים... כל צחנת העולם"
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

נערה פלסטינית דקלמה שיר בטלוויזיית הרש"פ שכלל דברי שטנה אנטישמיים נגד יהודים. הילדה הציגה את השיר כתגובה "החלטת [נשיא ארה"ב] טראמפ שירושלים היא בירת ישראל."

בשיר שלה, הנערה אמרה כי היהודים "מטמאים את ירושלים ואת מסגדה הגדול."

השיר פונה ללורד ארתור בלפור, שר החוץ הבריטי לשעבר שהוציא את הצהרת בלפור בשנת 1917, בה בריטניה תמכה ב-"הקמת בית לאומי יהודי בארץ ישראל":

 
"השיר הזה הוא בגלל החלטת [נשיא ארה"ב] טראמפ שירושלים היא בירת ישראל:
[שר החוץ הבריטי לשעבר] בלפור, מנוול, מה עשית לעמנו? האם המצפון שלך שקט?
לך בקברך אל האש היוקדת
אתה הוא זה שגירש אותנו, אל תבקש עזרה.
שתית את דמנו מגביע, והשקית אותנו בגורל הזה...
והבאת לעמנו את מי שגרם לילד הקטן להתייתם.
והפכת את מיטב אנשינו לשהידים או לאסירים
מדוע הבאת אלינו את היהודים,
שמטמאים את ירושלים ואת מסגדה הגדול?"
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "ענקי הסבלנות," 15/12/2017]

מכון מבט לתקשורת פלסטינית דיווח על דברי שטנה דומים של ילדים פלסטיניים, אשר מלמדים אותם לשנוא את היהודים בתור "הרעים ביותר בין הבריות."

באופן דומה, הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ שידרה אמירה של ערבי תושב מזרח ירושלים שהביע השקפה אנטישמית בהפגנה נגד ההכרה האמריקאית בירושלים כבירת ישראל, באומרו כי היהודים הינם "צחנת העולם":

?

ראיון בטלוויזיית הרש"פ עם ערבי תושב ירושלים: "אלה גנבים [היהודים], אלה שודדים. הביאו אותם מרחבי העולם. שודדים. לאט לאט, הם נכנסו לארץ עד שהביאו לפה את כל צחנת העולם, והקימו ממשלה."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "הבירה הכבושה," 11/12/2017] 

בעקבות החלטתו של נשיא ארה"ב טראמפ, בכירי הרש"פ ופת"ח השוו בין טראמפ לבלפור, וכינו את שניהם "מי שאין לו בעלות" שהעניק "למי שאין לו זכות."

הצהרת בלפור מ-02/11/1917 הייתה מכתב משר החוץ הבריטי דאז ארתור בלפור לברון רוטשילד, בו כתוב כי "ממשלת הוד מלכותו רואה בעין יפה הקמת בית לאומי יהודי בארץ ישראל." חבר הלאומים אימץ זאת בשנת 1922 והפך את המנדט הבריטי לאחראי על יישום ההצהרה, אשר הוביל להצבעת האו"ם בשנת 1947 והקמת מדינת ישראל.

הכרת ארה"ב בירושלים כבירת ישראל – ב-06/12/2017, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכיר בירושלים באופן רשמי כבירת ישראל והורה למחלקת המדינה להתחיל את ההכנות להעביר את השגרירות האמריקאית מתל אביב לירושלים. טראמפ הוסיף כי הגבולות הסופיים של ירושלים ייקבעו במהלך מו"מ.