פרסומי PMW
משפחת המחבלים שמקבלת מהרש"פ את תשלומי השכר הגבוהים ביותר עומדת לקבל העלאה
Share |
                                       
משפחת המחבלים שמקבלת מהרש"פ 
את תשלומי השכר הגבוהים ביותר  
עומדת לקבל העלאה
                             
 • הרשות הפלסטינית הפכה אישה פלסטינית, אם לששה מחבלים שרצחו ישראלים, לדמות מופת ומודל לחיקוי. בחודש שעבר בנה אסלאם אבו חמייד רצח חייל צה"ל, והצטרף לארבעת אחיו המרצים מאסרי עולם מצטברים על מעשי רצח.
  י
 • לאחר הרצח האחרון, בכירים ברש"פ ערכו ביקורי הוקרה אצל אם הרוצחים, שיבחו אותה ותיארו אותה כ"נזר על ראשי כולנו," וכ"לוחמת" אשר "אנו שואבים ממנה נחישות וכוח."
  ל
 • התשלומים המצטברים מהרש"פ לאחים הרוצחים ולאמם, עד סוף מאי 2018, הגיעו ל-3,493,800 שקלים.
  ע
 • בחודש מאי 2018 בלבד הרש"פ העבירה למשפחה 34,400 שקלים.
  ע
 • יו"ר הרש"פ עבאס נפגש עם אם המשפחה פעמיים בשנה שעברה, ובכך אישר את מעמדה כדמות מופת לאומית.
 
מאת מוריס הירש ואיתמר מרכוס
 
בחודש שעבר, המחבל הפלסטיני אסלאם אבו חמייד זרק לוח שיש מגג בניין והרג את סמ"ר רונן לוברסקי. הרוצח נתפס והודה בביצוע הפשע, וביום חמישי (05/07/2018) יוגש נגדו כתב אישום.

בכלא יצטרף אסלאם אבו חמייד לארבעה מאחיו אשר מרצים מאסרי עולם מצטברים על חלקם בביצוע פיגועי טרור רצחניים. אח נוסף למשפחת אבו חמייד, שגם היה מעורב בתקיפה ובהריגת איש ביטחון ישראלי, נהרג במהלך ניסיון למעצרו, והוא נחשב ברש"פ ל"שהיד" שמשפחתו מקבלת קצבה. 

מאחר שהרש"פ משלמת משכורות לכל המחבלים האסירים, העובדה שבמשפחת אבו חמייד יש ארבעה בנים בכלא המרצים מאסרי עולם, ובן שנהרג ונחשב ל"שהיד," משמעותה היא כי משפחת אבו חמייד מקבלת תשלומים חודשיים גבוהים מהרש"פ. סך התשלומים המצטברים שהבנים והאם ולמשפחת אבו חמייד קיבלו מהרש"פ, נכון לסוף מאי 2018, מגיע ל-3,493,800 שקלים. 
 

 
להלן שמות בניה האסירים של האם הפלסטינית לטיפה אבו חמייד, ופרטים על נסיבות מאסרם והמשכורות שהם קיבלו מאז מעצרם ועד סוף מאי 2018 (גובה המשכורות הנוכחי מבוסס על הזמן המצטבר שהמחבל נמצא בכלא, והוא כולל במקרים מסוימים גם מעצרים קודמים):

נאצר אבו חמייד היה מפקד בגדודי השהידים של אל-אקצא (הזרוע הצבאית של פת"ח) ברמאללה, ונשפט ל-7 מאסרי עולם באשמת רצח 7 אזרחים ישראליים, ו-12 ניסיונות רצח. עד לסוף מאי 2018 הרש"פ שילמה לו 921,500 שקלים. משכורתו הנוכחית היא 10,000 שקלים לחודש.

נסר אבו חמייד היה איש התנזים (ארגון של פת"ח שעסק בטרור) ונשפט ל-5 מאסרי עולם על מעורבותו בשני פיגועי טרור. עד סוף מאי 2018 הרש"פ שילמה לו 907,000 שקלים. משכורתו הנוכחית היא 8,000 שקלים לחודש.

שריף אבו חמייד היה חבר בחוליית טרור שבראשה עמד אחד מאחיו. הוא נשפט ל-4 מאסרי עולם באשמת הובלת מחבל מתאבד ליעדו במרס 2002. עד סוף מאי 2018 הרש"פ שילמה לו 879,300 שקלים. משכורתו הנוכחית היא 8,000 שקלים לחודש.

מוחמד אבו חמייד מרצה 2 מאסרי עולם ועוד 30 שנה על מעורבותו בפיגועי טרור. עד סוף מאי 2018 הרש"פ שילמה לו 617,600 שקלים. משכורתו הנוכחית היא 7,000 שקלים לחודש.

בנוסף לתשלום המשכורות למחבלים האסירים, הרש"פ משלמת גם קצבאות חודשיות לבני המשפחות של ה"שהידים." בן נוסף למשפחת אבו חמייד היה מעורב בפיגוע שבו נרצח אדם, ולאחר מכן נהרג על ידי כוח שיטור ישראלי במהלך ניסיון למעצרו. מלבד המשכורות המשולמות לבניה האסירים, הרש"פ משלמת לאום נאצר-אבו חמייד קצבה של 1,400 שקלים לחודש בהיותה אם של "שהיד."

נכון לסוף מאי 2018, הרש"פ שילמה למשפחת אבו חמייד לפחות 179,400 שקלים מאז מות ה"שהידים" של המחבל הרוצח עבד אל-מונעם אבו חמייד ב-1994.

בחודש מאי 2018 בלבד, הרש"פ שילמה למשפחת אבו חמייד 34,400 שקלים כתגמול לפיגועים שביצעו בניה של אבו חמייד.

חודש אחד לפני הרצח של אסלאם אבו חמיד, יו"ר הרשות הפלסטינית עבאס אירח בלשכתו את אמם של המחבלים האסירים, לטיפה אבו חמייד, הידועה גם בשם "ח'נסאא' של פלסטין." השם הזה מתייחס לאל-ח'נסאא', אישה מפורסמת מתקופת האסלאם הקדומה, אשר שלחה את ארבעת בניה לשדה הקרב, וצהלה כשקיבלה את הידיעה שכל בניה נהרגו והפכו ל"שהידים." 
 
עבאס בפגישה עם אום נאצר אבו חמייד

קריינית הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "כבוד הנשיא עבאס קיבל במשכן הנשיאות ברמאללה את פניה של אום נאצר [אבו] חמייד, אל-ח'נסאא' של פלסטין, אימם של חמישה אסירים [כך במקור!]."
[חדשות הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 25/04/2018]
 
זו הייתה הפעם השנייה במהלך שנה שאבו חמייד הוזמנה לפגישה עם היו"ר עבאס.

מחמוד עבאס ולטיפה אבו חמייד, אמם של 4 מחבלים המרצים מאסרי עולם מצטברים
בגין פיגועי טרור ורצח [עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/04/2017]

לאחר מעצר רוצחו של סמ"ר רונן לוברסקי, אם המחבלים זכתה להוקרה נוספת מצד הרש"פ, כאשר בביתה נערך ביקור הוקרה של עבאס זכי, בכיר בפת"ח. זכי בירך את לטיפה אבו חמייד ושיבח אותה בתור "האם... אשר שילמה את חשבון המולדת באמצעות הקורבנות שהקריבו בניה הגיבורים מגיל צעיר." זכי המשיך ואמר כי היא "מסרה את בנה השהיד הגיבור עבד אל-מונעם (כלומר, מחבל שרצח אדם אחד ב-1994)." בסיום דבריו אמר זכי כי "האם הזו היא נזר על ראשי כולנו," והוסיף כי היא מהווה "מופת לאם הפלסטינית, ואנו מרכינים ראש בפני כוח רצונה ונחישותה." [עמוד הפייסבוק של חבר הועד המרכזי של פת"ח, עבאס זכי, 17/06/2018] 
 
 
מושלת מחוז רמאללה, לילא ר'נאם, 
ולטיפה אבו חמייד 
י
לטיפה אבו חמייד זכתה לשבחים גם ממושלת מחוז רמאללה, ליילא ר'נאם, ומהטלוויזיה הפלסטינית הרשמית. בכירת הרש"פ פרסמה תמונות של עצמה עם לטיפה אבו חמייד, בעת פגישתן עם מחבלים משוחררים.

הטקסט בפוסט:
"[מושלת מחוז
רמאללה ואל-בירה] ד"ר לילא ר'נאם, עם קבוצת אסירים משוחררים ממחנה הפליטים בלאטה, במהלך ביקור אצל 'אל-ח'נסאא של פלסטין, אום נאצר אבו חמייד, במטרה להדגיש כי הכיבוש - ככל שינסה לשבור את הרצון של משפחות אסירינו - לא יצליח לשבור את נחישותן."
[עמוד הפייסבוק של מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה, לילא ר'נאם, 11/06/2018]
 
הטלוויזיה של הרש"פ תיעדה פגישה אחרת של מושלת המחוז ר'נאם עם אבו חמייד. בפגישה הזו ר'נאם האדירה את אמם של המחבלים הרוצחים:
              
"אנו תמיד נמצאים עם הלוחמת הזו, שאנו שואבים ממנה את נחישותנו ואת כוחנו. "
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "בוקר החג," 18/06/2018]
 

כתבת של טלוויזיית הרש"פ שיבחה גם היא את אבו חמייד, באומרה כי היא "מודל לחיקוי עבור כל אישה פלסטינית":


מעמדה המיוחד ברש"פ של לטיפה אבו חמייד אינו חדש. בשנת 2011, הרש"פ בחרה באבו חמייד להשיק את הקמפיין הפלסטיני באו"ם להכרה ברש"פ כמדינה. באירוע שזכה לפרסום נרחב, הרש"פ בחרה באבו חמייד לעמוד בראש תהלוכה שפנתה למשרדי האו"ם ברמאללה, כדי למסור שם איגרת המיועדת למזכ"ל האו"ם באן קי מון.
 
במרס 2015, לכבוד יום האישה הבינלאומי, חבר המועצה המחוקקת ברש"פ וראש הרשות לענייני אסירים, עיסא קראקע, הוקיר את לטיפה אבו חמייד בטקס מיוחד, שבו העניק לה לוח הוקרה ופרח. במרס 2016 לטיפה אבו חמיד זכתה שוב לכבוד באירוע של 'מועדון האסיר', גוף הממומן על ידי הרש"פ, בשיתוף הנהלת מחוז רמאללה ואל-בירה, ותנועת פת"ח ברמאללה ואל-בירה.
מאחר שהוא גדל בסביבה שבה אחיו המחבלים זכו להוקרה כגיבורים, אמו זוכה להוקרה מיושב ראש הרש"פ ובכירים אחרים "בזכות" היותה אמם של מחבלים אסירים, ומשפחתו מקבלת תגמולים של אלפי שקלים בחודש מהרש"פ, אין כל פליאה בכך שאסלאם אבו חמייד בחר גם הוא בדרך הטרור.

להלן קטעים ארוכים יותר מהידיעות שנזכרו לעיל:

כותרת: "נשיא [הרש"פ]: סוגיית האסירים נמצאת בעדיפות בין הנושאים שההנהגה מגלה בהם עניין"
"נשיא [הרש"פ] מחמוד עבאס קיבל אתמול [28/04/2017] בלשכת הנשיאות שבעיר רמאללה משלחת של משפחות שהידים ואסירים שובתי רעב מכל מחוזות המולדת.
הנשיא הדגיש כי ההנהגה מקיימת מגעים עם כל הצדדים הבינלאומיים כדי ללחוץ על ממשלת ישראל להיענות לדרישותיהם ההומניטאריות הצודקות של האסירים.
הנשיא ציין כי סוגיית האסירים נמצאת בעדיפות בין הנושאים שההנהגה מגלה בהם עניין. הוא קרא לכולם להתייצב לצד האסירים וסוגייתם הצודקת, ולהקל את סבלם ואת סבל משפחותיהם."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/04/2017]
 
טקסט בפוסט: "חבר הועד המרכזי של פת"ח, עבאס זכי, ורעייתו ביקרו את אל-ח'נסאא של פלסטין, אם השהידים והאסירים הגיבורים, אום נאמר אבו חמייד (כלומר, אמם של 6 מחבלים), בביתה שבמחנה הפליטים אל-אמערי. [זכי] ברך אותה לרגל החג 'עיד אל-פיטר' (כלומר, החג המציין את סוף חודש רמדאן), ושיבח את האם הזו... אשר שילמה את חשבון המולדת באמצעות הקורבנות שהקריבו בניה הגיבורים מגיל צעיר. הכיבוש הרס את ביתם חמש פעמים, והודיע לפני כמה ימים על הריסת [הבית], לאחר מעצר בנה אסלאם, ששלטונות הכיבוש מאשימים אותו בהריגת החייל הישראלי [רונן לוברסקי] מיחידת דובדבן, במהלך פלישה למחנה הפליטים לפני זמן לא רב (אסלאם אבו-חמייד הודה ברצח של לוברסקי באמצעות זריקת לוח שיש - העורך). האם הזו מסרה את בנה השהיד הגיבור עבד אל-מונעם (כלומר, מחבל שתכנן וביצע רצח של אדם אחד) בשנת 1994. בנה, המפקד נאצר אבו חמייד, (כלומר, מחבל שרצח 7 בני אדם), שנידון לשבעה מאסרי עולם, עודנו יושב מאחורי הסורגים וריצה 21 שנה. אחיו נסר (כלומר, מחבל המעורב בשני פיגועים) נידון ל-5 מאסרי עולם; אחיו שריף (כלומר, מחבל המעורב במספר פיגועים) נידון ל-4 מאסרי עולם; ואחיו מוחמד נידון ל-3 (כך במקור, 2) מאסרי עולם ועוד 30 שנה...[עבאס] זכי אמר כי האם הזו היא נזר על ראשי כולנו, וכי היא מופת לאם הפלסטינית, ואנו מרכינים ראש בפני כוח הרצון שלה ונחישותה."
[עמוד הפייסבוק של חבר הועד המרכזי של פת"ח עבאס זכי, 17/06/2018]
 
כתבת הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "בוקר טוב לאסירינו הגיבורים, בוקר טוב לכל האמהות - אם השהיד, אם הפצוע, אם האסיר, האם הפלסטינית שהקריבה את חייה ואת שלוותה למען המולדת ובניה. אני נמצאת במחנה הפליטים אל-אמערי, וליתר דיוק עם אישה שכולנו גאים בה, אישה שהיא מופת של נתינה והקרבה, 'אל-ח'נסאא' של פלסטין (זהו שמה של אישה המפורסמת בהיותה אמם של "שהידים" בתקופת האסלאם הקדומה - העורך), עץ האלון של פלסטין, אם השהיד והאסירים, אום נאצר אבו חמייד (כלומר, אמם של ארבעה מחבלים השפוטים מאסרי עולם, ובן מחבל שעומד להישפט על רצח חייל צה"ל, ומחבל שנהרג - העורך) ...
בנוסף נמצאת אתנו אישה שמרבה להעניק, שתמיד נמצאת בחזית, ושמשתתפת אתנו ועם בני עמנו הפלסטיני בכל מה שמטריד אותו, בעתות צער וגם בעתות שמחה - כבוד מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה ד"ר לילא ר'נאם."
 
מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה לילא ר'נאם: "בוקר טוב לך ולכל הצופים, בוקר של גאווה, בוקר של גדולה, בוקר של אסירים, בוקר של שהידים. אנו תמיד נמצאים עם הלוחמת הזו, שאנו שואבים ממנה את נחישותנו ואת כוחנו. אינשאללה היא תמיד תישאר זקופה וסמל של האישה הפלסטינית שמרבה להעניק. אנו מגיעים לכאן ואיננו יודעים מה לומר, אנו נבוכים נוכח הנתינה [הגדולה] הזאת..."
 
כתבת הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "ששה בנים בכלא הכיבוש הישראלי, ספרי לנו על גזרי דינם."
 
אום נאצר אבו חמייד: "נאצר (כלומר, מחבל, רצח 7) נידון ל-7 מאסרי עולם ועוד 50 שנה; נסר (כלומר, מחבל מעורב בשני פיגועים) נידון ל-5 מאסרי עולם; שריף (כלומר, מחבל, מעורב במספר פיגועים) נידון ל-4 מאסרי עולם; מוחמד (כלומר, מחבל, מעורב במספר פיגועים) נידון ל-2 מאסרי עולם ועוד 30 שנה; ג'יהאד במעצר מנהלי; ואיסלאם (כלומר, מחבל המחכה למשפט, רצח 1) - שאללה יתיר את כבליו."
 
הכתבת: "אינשאללה תבוא הישועה, וכמובן, מי ייתן ואללה יעטוף ברחמיו את עבד אל-מונעם (כלומר, מחבל שתכנן וביצע רצח של אדם אחד)..."

לילא ר'נאם: "אנחנו תמיד בעד כל בית לוחם ונגד הענישה הקולקטיבית הטרוריסטית הזו. אסלאם, לטענתם [של הישראלים], היה בתקרית האחרונה (כלומר, הודה כי רצח חייל ישראלי כשזרק עליו לוח שיש במהלך פעולה ישראלית לעצור מחבלים). הם תמיד מסתכלים על התגובה למעשה [הישראלי] ולא על המעשה עצמו. מה הכובש הזה עשה במחנה הפליטים אל-אמערי באותו לילה? אם אכן הייתה תגובה, הרי שזו תגובה טבעית מצד בחור צעיר שהגן על משפחתו, על אדמתו, על מחנה הפליטים שלו... אין זו הפעם הראשונה שבה נהרס בית משפחת אבו חמייד, והטרור הזה מופעל נגד המשפחה הזו ונגד משפחות רבות אחרות. הממשלה [הישראלית] הזו איבדה את עשתונותיה והשתגעה, והיא מנסה להטיל אימה על הפלסטינים בכל דרך, אך דבר לא יפחיד את הפלסטינים העומדים איתן זה למעלה מ-70 שנה, מפני שהם מאמינים שזו אדמתם ושזו מולדתם. אם בית אבו חמייד יאטם או ייהרס, כל בית פלסטיני [אחר] יתגאה ויתכבד בכך שהגברת הלוחמת הזו תתגורר בו. הבתים של כולנו הם בתיה..."

הכתבת: "הבה נדבר על תפקידה של האישה הפלסטינית במאבק. לאורך שנים רבות האישה הפלסטינית היא אכן סמל של נתינה. היא לוחמת במלוא מובן המילה, כבוד מושלת המחוז..."
 
לילא ר'נאם: "מאז פרוץ המהפכה לאישה הפלסטינית יש תפקיד במהפכה, בבנייה, ובנתינה. היא גם עשתה מעשה; היא אינה רק האישה, האם, או האחות, אלא גם הייתה השהידה, האסירה, וזו שמבצעת פעולות (כלומר, פיגועים) נגד האויב הזה..."

מנחת הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "אום נאצר אבו חמייד היא אכן אגדה בזכות ההתרסה הזו והעמידה האיתנה, ולכן היא כונתה 'ח'נסאא' של פלסטין'. היא מודל לחיקוי עבור כל אישה פלסטינית."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "בוקר החג," 18/06/2018]
 
לטיפה אבו חמייד (אום נאצר / אום יוסף) – אישה פלסטינית שזכתה ברש"פ לפרסום ולהערצה עקב היותה אם לארבעה מחבלים כלואים שמרצים מאסרי עולם מצטברים בגין פיגועי טרור, בן נוסף שלאחרונה רצח חייל צה"ל ועומד להישפט על כך, ועוד בן מחבל שנהרג בשנת 1994 והוא נחשב ברש"פ ל"שהיד" שמשפחתו מקבלת קצבה. לטיפה אבו חמייד גם מכונה "אל-ח'נסאא של פלסטין" (על שמה של אישה מהתקופה הקדומה באסלאם שהתפרסמה בכך ש-4 בניה נהרגו בקרב והיא קיבלה בצהלות את הידיעה שבניה הפכו ל"שהידים".) הרשות הפלסטינית הוקירה את לטיפה אבו חמייד בשנת 2010 וב-2015, והיא נבחרה בשנת 2011 לפתוח את הקמפיין הפלסטיני באו"ם לקבלת הכרה ברש"פ כמדינה.

בניה המחבלים של לטיפה אבו חמייד הם: אסלאם אבו חמייד, שהודה ברצח חייל צה"ל ב-24/05/2018, ועומד להישפט על כך; מוחמד אבו חמייד שמרצה 2 מאסרי עולם ועוד 30 שנים על מעורבותו בפיגועי טרור; נאצר אבו חמייד שמרצה 7 מאסרי עולם ועוד 50 שנה על רצח של 7 בני אדם ועוד 12 ניסיונות רצח; נסר אבו חמייד שמרצה 5 מאסרי עולם על מעורבותו בשני פיגועי טרור שבהם נרצחו 4, ועל סחר בנשק; שריף אבו חמייד שמרצה 4 מאסרי עולם על מעורבותו בפיגועי טרור שבהם נרצחו 4; עבד אל-מונעם אבו חמייד שרצח איש ביטחון ישראלי ב-13/02/1994, ונהרג לאחר מכן בעימות עם כוחות צה״ל.