פרסומי PMW
"מבט לתקשורת פלסטינית" פנה למשרד האוצר של ארה"ב וקרא לצרף את עיסא קראקע לרשימה השחורה שלו
Share |
"מבט לתקשורת פלסטינית" פנה למשרד האוצר של ארה"ב
וקרא לצרף את עיסא קראקע לרשימה השחורה שלו

עו"ד מוריס הירש

בתאריך 16/04/2018 מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מסר למשרד האוצר של ארה"ב דו"ח הכולל תיעוד של הקשרים בין ראש הרשות לענייני אסירים באש"ף, עיסא קראקע, לבין טרור, מימון טרור ועידוד מחבלים.

הדו"ח התמקד באחריותו של קראקע לתשלומי משכורות לאסירים מחבלים, להאדרה של מחבלים ופעולות טרור, ובהסתה שלו לטרור. הדיווח גם הראה כי דברים אלה מהווים הפרה של צו נשיאותי מס' 13224 של ארה"ב, וסיפק תשתית ראייתית להגדרתו של קראקע כגורם תומך בטרור.

הדו"ח של "מבט לתקשורת פלסטינית" הוגש זמן קצר לאחר אישור חוק טיילור פורס בארה"ב, אשר קבע כי "הפרקטיקה הנהוגה ברשות הפלסטינית של תשלומי משכורות למחבלים הכלואים בבתי כלא ישראלים, וכן למשפחות מחבלים שנהרגו, מהווה תמריץ לביצוע מעשי טרור."

הדו"ח של "מבט לתקשורת פלסטינית" כולל מסמכים רשמיים של הרש"פ ובהם פרטים על תשלומי משכורות מהרש"פ למספר מחבלים אסירים. על אף שהמסמכים הללו היו בידי "מבט לתקשורת פלסטינית" מזה זמן מה, הדיווח למשרד האוצר של ארה"ב היה הפעם הראשונה שהם נחשפו לעניין הזה בפומבי. המסמכים הינם הוכחה נוספת לכך ש"חוק האסירים והמשוחררים" שהועבר ב-2004 ברש"פ מיושם על ידי הרש"פ, וכי מחבלים פלסטינים כלואים, כולל חברי ארגונים שהוכרזו כארגוני טרור בצו נשיאותי 13224 של ארה"ב, אכן מקבלים משכורות בפועל. הדו"ח כולל גם קטעים מתצהיר שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים מטעם הרש"פ, וגם הוא מאשר ומספק פרטים על תשלום משכורות מהרש"פ למחבלים אסירים מאז 1995.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מברך על כך ששני אנשי קונגרס אמריקנים, לי זלדין (רפובליקני, ממדינת ניו יורק) ודוג למבורן (רפובליקני, ממדינת קולורדו) – עושים עכשיו שימוש בנימוקים אלה ממש, וקוראים למשרד האוצר האמריקני לעשות שימוש בצו הנשיאותי מס' 13224, ולהוסיף את עיסא קראקע לרשימה השחורה שלהם.

לחצו לקריאת הדו"ח של PMW על עיסא קראקע (באנגלית) שהוגש לממשל האמריקני