פרסומי PMW
פת"ח מסבירה רצח יהודים בשואה: הם נרצחו בגלל תכונות האופי שלהם
Share |
 
פת"ח מסבירה רצח יהודים בשואה: 
הם נרצחו בגלל תכונות האופי שלהם 
  • פת"ח מצדיקה את רציחתם של יהודים בשואה באמצעות סיפור מסולף שלכאורה מדגים את מאפייני הרשע והאנוכיות של היהודים

 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-04/03/2019
 
תנועת פת"ח פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה את התמונות שלמעלה, שבהן נראים בורות קבר חפורים ממלחמת העולם השנייה, בליווי טקסט עם סיפור שמוצג כאמיתי. על פי הסיפור שפרסמה פת"ח, יהודים הסכימו ברצון ובהתלהבות לקבור שבויים רוסים חיים, במטרה להציל את חייהם שלהם. בסיום הסיפור פונה חייל נאצי לרוסים ואומר להם:
 
"רק רציתי שתדעו מי הם היהודים ולמה אנו הורגים אותם!"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 27/02/2019]
 
פת"ח הציגה את הטקסט כאילו הוא מצוטט מתוך יומן של שבוי רוסי במלחמת העולם השנייה:
 
"אחד השבויים הרוסים במלחמת העולם השנייה כתב בזכרונותיו: 'בשנת 1941, הגרמנים הכריחו אותנו לחפור בורות עמוקים באדמה. כאשר סיימנו לעשות זאת, הם הביאו קבוצת יהודים, השליכו אותם לתוך הבורות, ופקדו עלינו לקבור אותם. סירבנו לעשות את המעשה המתועב הזה. אז הגרמנים הורו להשליך אותנו במקום היהודים, ופקדו עליהם לקבור אותנו. היהודים החלו לשפוך עלינו עפר בלי היסוס. העפר כמעט כיסה אותנו, אך הגרמנים עצרו אותם והוציאו אותנו. ואז הופתענו כשהמפקד הגרמני פנה אלינו בצעקות: 'רק רציתי שתדעו מיהם היהודים ומדוע אנו הורגים אותם!'"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 27/02/2019]
 
פת"ח בחרה לפרסם את הטקסט והתמונות הללו ללא הערה. היא לא גינתה את הסיפור המציג את היהודים כמרושעים, כפויי טובה ואנוכיים. היא גם לא הסתייגה מדברי הקצין הנאצי שהצדיק את רצח היהודים בשואה, על סמך העלילה האנטישמית כי היהודים מאופיינים בתכונות אלה.

הסיפור האנטישמי שפורסם בעמוד של פת"ח, המצדיק את רציחתם של יהודים בשואה, הוא אמנם דומה לדיווח היסטורי שפורסם ב-27/11/1942 על ידי סוכנות הידיעות JTA. אך במציאות היהודים והאוקראינים התנהגו כולם בגבורה וסירבו לקבור בחיים אלה את אלה, וכתוצאה מכך כולם נרצחו על ידי הנאצים.

להלן הדיווח העיתונאי ההיסטורי על הגבורה היהודית והאוקראינית אשר פורסם על ידי JTA ב-1942:
 
"עשרה זקנים בעיירה באוקראינה - 5 מתוכם יהודים והאחרים אוקראינים - נקברו בחיים על ידי הנאצים, כאשר כל קבוצה סירבה לקבור את האחרת, כך דיווח סמל בצבא האדום היום, שנודע לו על הקבורה ההמונית מפי זוני גרייליך, הנכד של אחד הקורבנות היהודיים.
כאשר הגרמנים פלשו לכפר סקארליבקה במחוז קייב, רוב האוכלוסייה ברחה ואלה שנותרו התחבאו בגנים ובשדות. גרייליך הצעיר, אשר הסתתר בעליית הגג של ביתו, יכול היה לראות את כל המתרחש ברחוב למטה. קצין גרמני, עם שוט בידו, בחר עשרה מבוגרים מזוקנים - חמישה אוקראינים וחמישה יהודים. לכולם קיבלו אתי חפירה ופקדו עליהם לחפור בור. כאשר הבור היה חפור למחצה, הנאצי הורה לאוקראינים לצאת והורה ליהודים להמשיך לחפור. לאחר זמן מה הוא הורה לאוקראינים לקחת את האתים ולכסות באדמה שהוצאה את היהודים שהמשיכו לחפור את הבור. אך האוקראינים נראו מזועזעים למשמע הפקודה של הקצין הנאצי, ולא הרימו את אתיהם מהארץ. כשהנאצי ראה שהם אינם מוכנים לציית לפקודתו, הוא הכריח את האוקראינים להיכנס לבור והורה ליהודים לצאת ולקבור את שכניהם. היהודים, וביניהם רחמיאל גרייליך, סבו של זוני, סירבו גם הם לזוז. בעזרת רגלו, כדי שהזקנים האוקראינים בבור לא יראו אותו, הנאצי גרף קצת אדמה עליהם, וקרא: 'ראו, היהודים מוכנים לקבור אתכם. מוטב לכם שתצאו ותקברו אותם.' אבל הקשישים לא זזו. 
הנאצי, זועם לחלוטין בשלב זה, דחף את הקשישים היהודים לתוך הבור, מעל האוקראינים, וביחד עם אנשיו, קבר את כולם בחיים. זוני הצעיר הצליח לברוח מסקארליבקה באותו לילה, ולאחר מספר ימים הוא נתקל ביחידה מהצבא האדום, כולל הסמל לייזר ליברמן, והוא סיפר לו את הסיפור."
[בולטין חדשות יומי, סוכנות הידיעות היהודית JTA, 27/11/1942]
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח רבות על אנטישמיות פלסטינית. הדיווח האחרון בנושא היה ביום השואה הבינלאומי האחרון, כאשר פורסם דו"ח מפורט על הפצת שנאה אנטישמית על ידי בכירים ברש"פ.

אחד המסרים האנטישמים שהרש"פ הביעה הוא שהיהודים הם מקור הרשע בעולם, ושיש להם תכונות אופי מרושעות, ולכן יש לחסל אותם לטובת האנושות. הדרשה הבאה, אשר שודרה בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ בדצמבר 2018, מדגימה זאת יחד עם עוד מסרים אנטישמיים:
 
 


 
השיח' אוסמה אל-טיבי: "אלה הם היהודים אשר לא השתנו ולא התחלפו לאורך ההיסטוריה... אלה הם היהודים - הם חושפים את ניביהם בכל פעם שניתנת להם הזדמנות, מפיצים שחיתות בעולם... עלינו להזכיר... את האמת על היהודים האלה שאללה כתב בספרו [הקוראן]... מאפייני היהודים: שהם הרעו לאללה... הם רצחו את הנביאים... ניסו לרצוח את הנביא [מוחמד]... עוד בין מאפייניהם שהם מקוללים, שנשללו מהם רחמי אללה... ובין מאפייניהם השפלים - שהם הפרו את החוזים והאמנות וההסכמים. 'וכל אימת שיתחייבו על חוזה, חבורה אחת מביניהם תשליכנו' [קוראן]. 'כיוון שהפרו את בריתם קיללנו אותם' [קוראן] ... ועשה אותם קופים וחזירים ועובדים לשיקוצים' [קוראן]... אלה הם היהודים... תמיד נלחמים, תמיד משחיתים, תמיד מתכננים וזוממים נגד האנושות - לא רק נגד המוסלמים, אלא נגד כל האנושות... ועוד מתכונותיהם - שאללה יתברך גזר עליהם שפלות ומסכנות...
אז אללה קילל אותם, את היהודים בזמן הנביא [מוחמד], על אף ש[החטאים] האלה בוצעו על ידי אבותיהם? אמרו הפרשנים [של הקוראן]: ... נמשכים בהם הגנים המרושעים האלה, והמאפיינים האלה - הם מעבירים אותם מדור לדור... האנושות לא תוכל לעולם לחיות יחד איתם. ולכן, אחים, גם אירופה וגם אמריקה וגם אחרים פלטו אותם עד האחרון שבהם... הנביא שלנו [מוחמד] הודיע לנו, [כי] באחרית הזמן המוסלמים יילחמו עם היהודים, עד שהיהודים יתחבאו מאחורי האבנים והעצים... העריצות של היהודים הגיעה לא רק לבני האדם, אלא גם לדוממים וכל היצורים: 'עד שהיהודים יתחבאו מאחורי האבנים והעצים, והם יאמרו: 'הו מוסלמי, עבד האל, הנה יהודי מאחורי, בוא והרוג אותו'... אללה, הכה באויביך, אויבי הדת, מנה אותם, והרוג אותם אחד אחד, ואל תשאיר מהם אחד.'"
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 14/12/2018]
 
פת"ח פרסמה בפוסט את התמונות ממלחמת העולם השנייה בצירוף הסיפור שהוצגו לעיל, כחלק מאוסף כללי של תמונות היסטוריות תחת הכותרת: "מסמכים חשובים שיש לעיין בהם."
 
על פי מקורות באינטרנט שבהם מופיעות אותן 3 תמונות שהופיעו בפוסט של פת"ח, הן ככל הנראה צולמו במקומות הבאים (מימין לשמאל):
 
- קבר המונים במחנה ההשמדה בבלז'ץ בפולין הכבושה על ידי גרמניה, 1942
- קבר המונים בדמבלין, מחנה לשבויי מלחמה בפולין הכבושה על ידי גרמניה
- צעדת המוות של בתאן בפיליפינים, שבה חיילים אמריקנים ופיליפינים נלקחו בשבי הצבא היפני ואולצו לצעוד כ-105 קילומטר ב-1942; על פי דיווחים כמה אלפים מתו בצעדת מוות זו.