פרסומי PMW
האם הרש"פ רוצה להצית אינתיפאדה חדשה?
Share |
האם הרש"פ רוצה להצית אינתיפאדה חדשה?
 
מאת איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
בהודעה מטעם משרד ההקדשים ברש"פ, ביקור נתניהו היום בחברון מושווה לביקור שרון בהר הבית בשנת 2000, ביקור שערפאת ניצל כדי להצית גל טרור, בו נרצחו 1,100 ישראלים בחמש שנים. המשרד איים שהביקור "יגרור את האזור למלחמת דת:" "ביקורו של נתניהו מהווה הסלמה חמורה ופגיעה ברגשות המוסלמים, הוא יגרור את האזור למלחמת דת שתוצאותיה יהיו חמורות." המשרד הוסיף כי הביקור "מזכיר לנו את ביקורו של אריאל שרון בירושלים בשנת 2000, אשר הצית את אינתיפאדת אלאקצא."
 
להלן הדיווח המלא על האיום מאת משרד ההקדשים בעיתון הרש"פ: 
 
כותרת: "משרד ההקדשים מזהיר מפני המצב המסוכן במסגד האיבראהימי"
"משרד ההקדשים וענייני הדת הזהיר מפני המצב המסוכן במסגד האיבראהימי [מערת המכפלה] שבעיר חברון, לאחר שמתנחלים הקימו אוהלים בתל רומיידה שבמרכז העיר לקראת ביקורו של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בעיר. [הביקור] צפוי להתקיים מחר [4.9.2019] באמתלה של השתתפות בטקסים ממלכתיים לציון 90 שנה לאירועי מרד אל-בוראק [מאורעות תרפ"ט]...
משרד ההקדשים הדגיש בהודעה שפרסם אתמול כי ביקורו של נתניהו מהווה הסלמה חמורה ופגיעה ברגשות המוסלמים, וכי הוא יגרור את האזור למלחמת דת שתוצאותיה יהיו חמורות. [המשרד הוסיף כי הביקור] מזכיר לנו את ביקורו של אריאל שרון בירושלים בשנת 2000, אשר הצית את אינתיפאדת אל-אקצא.
יצוין כי שלטונות הכיבוש הודיעו לתושבי שכונת תל רומיידה, העיר העתיקה וסביבתה על צעדים מגבילים לקראת הביקור, וביניהם סגירת החרם האיבראהימי [מערת המכפלה] בפני מתפללים והטלת עוצר...
המשרד קרא לבני עמנו להגן על המסגד האיבראהימי ולמנוע את כל התכניות להשתלט עליו ולהרחיק ממנו את המוסלמים. הוא קרא לקהילה הבינלאומית לעזור ולעצור את הפעולות הישראליות, מחשש שהאזור כולו יבער."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 04/09/2019]