פרסומי PMW
שיר שקורא ל-"מוות לישראל" בטלוויזיית החמאס בזמן שרקטות מחבלים נופלות בישראל
Share |
שיר שקורא ל-"מוות לישראל" בטלוויזיית החמאס 
בזמן שרקטות מחבלים נופלות בישראל

 
 
נאן ז'אק זילברדיק ואיתמר מרכוס
 
מחבלי הג'יהאד האסלאמי משגרים מהשעות המוקדמות של הבוקר רקטות מרצועת עזה כלפי מטרות אזרחיות ישראליות, בעקבות החיסול הממוקד של מפקד בכיר של הג'יהאד האסלאמי בעזה, בהאא' אבו אל-עטא. הבכיר בארגון הטרור, שנתמך על ידי איראן, היה אחראי לרוב פעילות הטרור של הארגון ותכנן פיגועים רבים נגד ישראל באמצעות רקטות, צלפים, רחפנים, ואמצעים נוספים.

על מנת להראות את תמיכתו בטרור כנגד ישראל, ערוץ הטלוויזיה של החמאס "אל-אקצא" שידר מספר פעמים היום את השיר הבא הקורא שוב ושוב ל-"מוות לישראל." המילים "מוות לישראל" מופיעות על המסך בעברית בו-זמנית עם צילומים ישנים מפיגועים והלוויות של נפגעי טרור:

 
מילות השיר: "מאדמת ירושלים הזועמת,
גרש את הכובש הגוזל
תוציא מביתך את האיש הזה -
הציוני הזה, כשהוא מושפל
כתוב בדם השותת
'מוות, מוות, מוות לישראל'
ובגוף שותת דם
תגרום מוות, מוות, מוות לישראל."

טקסט על המסך בעברית: "מוות לישראל"

מנהיג החמאס ניזאר ריאן: "[זכרו את] ח'ייבר, ח'ייבר, הוי יהודים. חיילי מוחמד החלו לחזור."

הלוויות וקבורת נפגעי טרור
 
מילות השיר: "היה מוות אדום, אל תרחם על צבא התוקפנות שלובש את בגדי הצבא וההתנחלות."
[ערוץ אל-אקצא (חמאס), 12/11/2018, 25/03/2019, ו-12/11/2019]

מכון מבט לתקשורת פלסטינית חשף את השיר הזה של טלוויזיית החמאס כשערוץ אל-אקצא שידר אותו בדיוק לפני שישראל השמידה את תחנת הטלוויזיה שלו במהלך ירי רקטות של החמאס בשנת 2018.

ח'ייבר הינו שם של הכפר היהודי האחרון שהובס על ידי צבאו של מוחמד ב-628. יהודים רבים נרצחו בקרב, אשר סימן את סוף הנוכחות היהודית בחצי האי ערב. יש מוסלמים שרואים את האירוע כמבשר למלחמות עתידיות נגד יהודים. באספות ועצרות מוסלמיות קיצוניות, מזמרים את הסיסמה הזו פעמים רבות כאיום על יהודים שעליהם לצפות שהמוסלמים יביסו וירצחו אותם שוב.