פרסומי PMW
שלט הנצחה למחבלת מתאבדת בת 17 בכניסה לתיכון לבנות ברש"פ
Share |

 

 לוח הנצחה למחבלת מתאבדת בת 17 בתיכון לבנות של הרש"פ

  • האדרת מחבלת מתאבדת שרצחה 2 בלוח זיכרון בכניסה לתיכון בבית לחם
  • תערוכה בתיכון זה מאדירה מחבלים שרצחו מאות בני אדם

 נאן ז'אק זילברדיק

בכל יום כשנערות פלסטיניות נכנסות לבית הספר התיכון שלהן בבית לחם, הרשות הפלסטינית מזכירה להן כי המחבלת המתאבדת שהייתה בגילן, איאת אל-אח'רס בת ה-17, שרצחה 2 בני אדם ופצעה 28, היא מודל לחיקוי עבורן.

בכניסה לבית הספר השייך לרש"פ מוצב שלט לזכרן של שתי נשים פלסטיות "שהידות" שנהרגו במהלך מסע הטרור של הרש"פ ("האינתיפאדה השנייה," 2005-2000) שבו נרצחו מעל 1,100 ישראלים, רבים מהם בפיגועי התאבדות. בלוח הזיכרון שהוקם על ידי מינהלת החינוך של הרש"פ, בשיתוף תנועת הנוער ה"שבּיבּה" של פתח, נחקק שמה של המחבלת המתאבדת שהיתה חברה בתנועת בפת"ח, איאת אל-אח'רס, אשר התפוצצה בכניסה לסופרמרקט בירושלים ב-29/03/2002:

 

כיתוב השלט: "מצבת זיכרון זו הוקמה בשיתוף בין מנהלת החינוך (כלומר, זרוע של משרד החינוך של הרש"פ] לבין ארגון הנוער 'אל-שבּיבּה' של פת"ח, לשם הנצחת השהידים של אינתיפאדת אל-אקצא בתיכון לבנות של בית לחם, לכבוד יום השנה לפריצת מהפכה הפלסטינית – 01/01/2003

השהידה איאת אל-אח'רס (כלומר, מחבלת מתאבדת שרצחה 2 בני אדם ופצעה 28)

השהידה נידאא אל-עיזה (כלומר, פלסטינית שכנראה נורתה בשוגג על ידי חיילים ישראלים)"

[עמוד הפייסבוק של התיכון לבנות של בית לחם, 19/11/2019]

 

בחזית מבנה בית הספר משמאל לכניסה יש גם ציור גדול של יושב ראש אש"ף והרש"פ לשעבר יאסר ערפאת, ולצדו הסמל של תנועת הנוער של פת"ח"אל-שבּיבּה", הכולל את מפת "פלסטין" המציגה את כל ישראל ושטחי הרש"פ, כשהם צבועים בצבעי הדגל הפלסטיני.

מכון מבט לתקשורת פלסטינית חשף התעללות בילדים ברש"פ על ידי חינוך ילדים צעירים לשאוף למוות של "שהידים" למען אללה ולמען "פלסטין." המסר המועבר לתלמידות תיכון בלוח אבן בולט שהן רואות בכניסה לבית ספרן, שבו נכתב שמחבלת מתאבדת בת גילן היא "שהידה" נעלה ומכובדת – כולל בחובו שני מסרים בעייתיים מאוד מבחינה מוסרית: האחד, כי רצח ישראלים הוא מעשה מכובד, והשני שפעולת התאבדות שמטרתה הרג ישראלים היא מעשה גבורה.

עידוד טרור נצפה גם בפעילויות אחרות באותו בית ספר השייך רש"פ. בתערוכה בבית הספר שהוקדשה לדמותו ראש אש"ף לשעבר יאסר ערפאת, תנועת הנוער אל-שבּיבּה של פת"ח הוקירה כמה רבי מרצחים בכך שהציגה את תמונותיהם באופן בולט. ביניהם היו: דלאל מוגרבי – מי שהובילה פיגוע חטיפת אוטובוס שבו נרצחו 37 בני אדם, מתוכם 12 ילדים; ח'ליל אל-וזיר (אבו ג'יהאד) האחראי לפיגועים שבהם נרצחו 125 בני אדם, מרוואן ברגותי שהורשע בתכנון שלושה פיגועים בהם נרצחו 5 בני אדם, ומייסד תנועת חמאס, אחמד יאסין, האחראי לרצח מאות בני אדם בפיגועי התאבדות של חמאס.

תמונה בתערוכה של המחבלת דלאל מוגרבי:

 

כיתוב בתחתית התמונה: "דלאל מוגרבי – האגדה שלא תמות – ועדת 'אל-שבּיבּה' (הנוער) התיכונית [בפת"ח] – סניף בית לחם"

לצד תמונתה של מוגרבי מוצבת תמונה של יאסר ערפאת, ולצד תמונה זו נמצאת תמונה של סעד צאיל שהיה בכיר במערך הפיגועים של תנועת פת"ח.

בתמונה אחרת מוצג המחבל האסיר מרוואן ברגותי כשהוא את ידיו האזוקות ומסמן תנועת ניצחון באצבעותיו.

 

משמאל לתמונה של ברגותי נראית של יאסר ערפאת לצד מייסד ארגון הטרור החמאס, אחמד יאסין.

למטה שתי תמונות שבהן מוצג רב המחבלים ח'ליל אל-וזיר (אבו ג'יהאד). באחת מהתמונות הוא עומד ליד ערפאת:

 

[עמוד הפייסבוק של התיכון לבנות של בית לחם, 12/11/2019]

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח כי הרש"פ ופת"ח מציגות את רב המחבלים אבו ג'יהאד, האחראי לרצח מעל ל-125 בני אדם, והמחבלת דלאל מוגרבי, שהובילה פיגוע גדול שבו נרצחו 37, מתוכם 12 ילדים – כדמויות מופת עבור החברה הפלסטינית, ובכלל זה קריאת בתי ספר ואירועי ספורט על שמם.

יאסר ערפאת – מייסד אש"ף ופת"ח, יו"ר הרש"פ לשעבר. בשנות ה-60, ה-70, וה-80, ערפאת עמד מאחורי פיגועים רבים נגד ישראלים. למרות שקיבל פרס נובל לשלום בשנת 1994 ביחד עם יצחק רבין ושמעון פרס "על מאמציהם להשכין שלום במזרח התיכון," ערפאת פתח במסע טרור שנמשך חמש שנים – "האינתיפאדה השנייה" (2005-2000) – שבו נרצחו מעל 1,100 ישראלים. ערפאת מת בשנת 2004 ממחלה.

דלאל מוגרבי – מחבלת פלסטינית שהובילה את פיגוע הטרור הקטלני ביותר בתולדות ישראל בשנת 1978 (טבח כביש החוף), כשהיא ומחבלים נוספים של פת"ח חטפו אוטובוס בכביש החוף של ישראל ורצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים, ופצעו מעל 70.

סעד סאיל – מפקד בכיר של פת"ח שהנהיג את כוחות הטרור של אש"ף בלבנון בתחילת שנות ה-80. סאיל נהרג בלבנון ב-27/09/1982 על ידי מתנקשים אלמוניים.

אבו ג'יהאד (ח'ליל אל-ווזיר) – אחד ממייסדי פת"ח וסגנו של יאסר ערפאת. עמד בראש הזרוע הצבאית של ארגון הטרור אש"ף וגם תכנן פיגועים קטלניים רבים של פת"ח משנות ה-60 עד שנות ה-80. בין פיגועים אלו, שבהם נרצחו 125 ישראלים, היה הפיגוע הרצחני ביותר בתולדות מדינת ישראל – חטיפת אוטובוס ורציחתם של 37 אזרחים, 12 מתוכם ילדים.

מרואן ברגותי מְרַצֶּה חמישה מאסרי עולם על אחריותו ל-3 פיגועי ירי שבהם נרצחו 5 בני אדם: פיגוע בירושלים (12/06/2001) שבו נרצח הנזיר היווני ציפוקסקיס גרמנוס; פיגוע בתחנת דלק בגבעת זאב (15/01/2002) שבו נרצחה יואלה חן מירי מחבלים שבראשם עמד מוחמד מסלח; ופיגוע במסעדת "סי-פוד מרקט" בתל אביב (05/03/2002) שבו נרצחו אליהו דהן, יוסף היבי, ורס"ר סלים ברכאת, מהירי ומדקירות סכין של המחבל איברהים חסונה. בעת שנעצר על ידי ישראל בשנת 2002, עמד ברגותי בראש התנזים (זרוע ארגונית חמושה של פת"ח שביצעה פיגועי טרור ב"אינתיפאדת אל-אקצא"). לאחר שהורשע ונאסר בישראל, נבחר ברגותי מחדש למועצה המחוקקת הפלסטינית מטעם פת"ח. ב-04/12/2016, ברגותי נבחר לוועד המרכזי של פת"ח.