פרסומי PMW
נמשכת הברחת זרע של מחבלים מבתי כלא בישראל – הולדת ילד מזרע מוברח "משחררת" את האסיר; לידת התינוק היא "לידה מחדש" של המחבל האסיר
Share |

נמשכת הברחת זרע של מחבלים מבתי כלא בישראל - 
הבאת ילדים מזרע מוברח "משחררת" אסירים;
לידת התינוק היא "לידה מחדש" של המחבלים

  • אשתו של מחבל-אסיר הולידה בת באמצעות הברחת זרע מהכלא
  • היא מתלוננת כי לא ניתן לרשום את הבת בישראל על שמו של האב המחבל  

נאן ז'אק זילברדיק   

 

הרשות הפלסטינית ומנהיגיה גאים במחבלים וברוצחים שלהם שנמצאים בבתי כלא בישראל, ואינם מחמיצים אף הזדמנות לשבח ולהאדיר אותם. מקור גאווה נוסף של הרש"פ הוא העובדה שכמה מהמחבלים האסירים הצליחו להבריח זרע מחוץ לכלא, שאח"כ משמש להפריה מלאכתית של נשותיהם במרפאות ברש"פ, כפי שחשף מכון "מבט לתקשורת פלסטינית." 

כעת הרש"פ מברכת ומשבחת עוד מחבל רוצח על שהפך לאב לילדה באמצעות הברחת זרע. ווליד דקה הוא מחבל ערבי ישראלי, חבר בארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין." דקה היה חבר בחוליה שחטפה ורצחה את חייל צה"ל משה תמם באוגוסט 1984, והוא מרצה עונש של מאסר עולם. 

קריינית הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ הציג את הולדת הבת של המחבל בתור "שחרור" ו"לידה מחדש" של המחבל:  

 

 

 

קריינית הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "...זרע מוברח מבית הכלא הישראלי שיחרר את האסיר וליד דקה ורשם את הולדתו מחדש." 

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, התכנית "ענקי הסבלנות", 29/02/2020] 

 

בנוסף, הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ שלחה כתבת כדי לברך ולראיין את אשתו של המחבל דקה. במהלך הראיון הכתבת הביעה צער על כך שהמחבל האסיר עוד לא הורשה לראות את בתו החדשה. אשתו של המחבל גם התלוננה על כך שישראל לא אפשרה לה, בהיותה אזרחית ישראלית, לרשום את התינוקת על השם של אביה המחבל האסיר:    

כתבת הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "סנאא', עד היום  וליד לא יכול לגעת בבתו, וגם לא לראות אותה פנים אל פנים... נכון?"
סנאא' דקה, אשת המחבל וליד דקה: "לא רק שלא היה ביקור...  הם הודיעו שהם ימנעו את הביקור לחלוטין, וגם שר הפנים הישראלי, אריה דרעי, נתן הוראה שלא לרשום את [הבת] "מילאד" על שם אביה במשרד הפנים... ואנחנו מצויים בהליך משפטי נגדם כי העניין הזה לא חוקי... שר הפנים מתנהג במקרה זה כאחרון הבריונים..." 
הכתבת: "בלידתה הצליחה מילאד למעשה לשבור את האזיקים של הסוהר, ושחררה את וליד חמש שנים לפני מועד שחרורו..." 

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "פלסטין הבוקר הזה", 18/04/2020]    

 

תגובתו של ראש רשות האסירים באש"ף, קדרי אבו בכר, על דברים של רופא שהביע ספקות בנוגע להליכי הברחת הזרע, מדגימה עד כמה המחבלים האסירים הנם קדושים בעיני הרש"פ, וכי אין גבול למה שהרש"פ מוכנה לעשות בשבילם. אבו בכר הצהיר כי הרשות שהוא עומד בראשה "תרדוף ותדרוש דין וחשבון מכל מי שיפגע באסירים ויפרסם ידיעות כוזבות." התגובה גם מלמדת כי הרש"פ תומכת מכל הלב בהברחת זרע של אסירים מהכלא ובהפיכת אסירים מחבלים להורים לתינוקות מחוץ לכלא:  

 

"ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים [באש"ף], קדרי אבו בכר, אמר כי הרשות תרדוף ותדרוש דין וחשבון מכל מי שיפגע באסירים ויפרסם ידיעות כוזבות ושמועות מגמתיות, לאור מה שפרסמה רופאה בעמוד הפייסבוק שלה, המביע פקפוק בתופעה של זרע שמשוחרר מתוך בתי הסוהר של הכיבוש, ובפרט משום שהצעדים שננקטים בפעולת הברחת הזרע הם ברורים ואיתנים, הן מבחינה חוקית הן מבחינה רפואית... (*הערה: "מבט לתקשורת פלסטינית" לא הצליח לברר מה היה הפרסום, ומי הרופאה שפרסמה את הדברים). 
אבו בכר אמר כי דברים כאלה מהווים פגיעה באסירים, במוסר ובעקרונות הפלסטינים, ונועדו ליצור בלבול וכאוס במצב בו אנו הכי זקוקים לאחדות ולכידות; והם משרתות אך ורק את האג'נדה של השב"כ שמשקיע מאמצים להילחם בתופעה הזו."

[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/04/2020]

 

לפני שנה, אשתו של האסיר עבד אל-כרים אל-רימאוי, פעיל בגדודי השהידים של אל-אקצא (הזרוע הצבאית של פת"ח), הטילה אור נוסף על הליכי הברחת זרע, ובעקבות זאת עיבור הנשים ברשות הפלסטינית. לידיא אל-רימאוי הסבירה כי נדרשים "ששה עדים"  כדי לאמת כי הזרע אכן "בא מהכלא", כפי שדיווח מכון "מבט לתקשורת פלסטינית."   

 

לידיא אל-רימאווי: "בביקור הבא הוצאנו את הזרע שיצא בבוקר, ומגיע בערך ב-22:00. צריכים להיות איתך 6 עדים כדי לראות שהדגימה הזאת הגיעה מהכלא. קרובי משפחתי הגיעו וחיכו בשער המרכז. הבאנו את הדגימה, והשבח לאל, מהבדיקה הראשונה הדגימה הייתה טובה מאוד."

[עמוד הפייסבוק של הרשות לענייני אסירים באש"ף, 18/09/2019]

 

תמיכה דומה בכך בוטאה על ידי תנועת פת"ח של מחמוד עבאס, כאשר נולד נכד לאישה שהיא דוגמה ומופת לאם של מחבלים ברש"פ, אום נאצר אבו חמייד, לאחר שהוברח מהכלא זרע של בנה המחבל הכלוא. אבו חמייד - שהיא עצמה אמם של 5 בנים מחבלים המרצים עונשי מאסרי עולם בכלא - עודדה אסירים מחבלים אחרים להבריח זרע מהכלא ולהוליד מספר גדול ככל האפשר של ילדים.  

 

 

להלן קטעים ארוכים יותר מתוך הידיעות שצוטטו: 

כתבת הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "סנאא', עד היום  ווליד לא יכול לגעת בביתו, וגם לא לראות אותה פנים אל פנים, עד היום לא היה לה ביקור, נכון?"

סנאא' דקה, אשת המחבל וליד דקה: "לא רק שלא היה ביקור, זאת אומרת הם הודיעו שהם ימנעו את הביקור לחלוטין, וגם שר הפנים הישראלי, אריה דרעי, נתן הוראה שלא לרשום את [הבת] 'מילאד' על שם אביה במשרד הפנים. כלומר, אני הלכתי כדי להוציא תעודת לידה ל-מילאד, הם רצו להוציא לי תעודת לידה בלי שם האב, בלי השם ווליד, אז אני אמרתי לה כמובן, שאנו לא רוצים את תעודת הלידה הזו, ואנחנו מצויים בהליך משפטי נגדם כי העניין הזה לא חוקי, כלומר, שר הפנים מתנהג במקרה זה כאחרון הבריונים, כמו שאומרים... לידתה של מילאד מהווה המשך לעימות  הזה הנמשך, והלא מופסק כנגד שרות בתי הסוהר, לכן, וליד עכשיו הוא רק במצב של המתנה לחלוף השנים, בכדי שיצא ויגשים את  הניצחון הזה, שלמעשה הגשים אותו כשהוא בתוך בית הסוהר..."

הכתבת: "בלידתה, הצליחה מילאד למעשה לשבור את האזיקים של הסוהר, ושחררה את וליד חמש שנים לפני מועד שחרורו, בתקווה לציין את יום האסיר בשנה הבאה כאשר מילאד בחיקו של אביה, וגם שכל אסירנו יהיו בחיקי משפחותיהם. ברכת שלום [שלוחה] להם מאתנו, מתוך הקו הירוק." 

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "פלסטין הבוקר הזה", 18/04/2020] 

 

 

כותרת: "[קדרי] אבו בכר: נרדוף ונדרוש דין וחשבון מכל מי שיפגע באסירנו ויפיץ שמועות"

רמאללה - ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים [באש"ף], קדרי אבו בכר, אמר כי הרשות תרדוף ותדרוש דין וחשבון מכל מי שיפגע באסירים ויפרסם ידיעות כוזבות ושמועות מגמתיות, לאור מה שפרסמה רופאה בעמוד הפייסבוק שלה, המביע פקפוק בתופעה של זרע שמשוחרר מתוך בתי הסוהר של הכיבוש, ובפרט משום שהצעדים שננקטים בפעולת הברחת הזרע הם ברורים ואיתנים, הן מבחינה חוקית הן מבחינה רפואית... 
אבו בכר אמר כי דברים כאלה מהווים פגיעה באסירים, במוסר ובעקרונות הפלסטינים, ונועדו ליצור בלבול וכאוס במצב בו אנו הכי זקוקים לאחדות ולכידות; והם משרתות אך ורק את האג'נדה של השב"כ שמשקיע מאמצים להילחם בתופעה הזו."  (*הערה: "מבט לתקשורת פלסטינית" לא הצליח לברר מה היה הפרסום, ומי הרופאה שפרסמה את הדברים)

[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/04/2020]