פרסומי PMW
הטלוויזיה הפלסטינית: מה שאייכמן עשה ליהודים, נפתלי בנט עושה לנו בדיוק
Share |

הטלוויזיה הפלסטינית: מה שאייכמן עשה ליהודים, נפתלי בנט עושה לנו בדיוק

מאת עו"ד מוריס הירש, 12/04/2021

בזמן שישראל נערכה, בשבוע שעבר, לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, מגיש בטלוויזיה הפלסטינית טען כי חבר הכנסת נפתלי בנט – יו"ר ימינה שהכריז על עצמו כמועמד לראשות הממשלה  - עושה לפלסטינים בדיוק את "מה שעשה אייכמן ליהודים באוסטריה”:

"כך הנאציזם עשה ליהודים, הם כתבו להם 'צאו'; כעת האירגוניים הטרוריסטים היהודים כותבים בדיוק לערבים, 'תג מחיר', 'צאו'. מה שהיטלר עשה להם, הם עושים לפלסטינים במדויק. מה שעשה אייכמן ליהודים באוסטריה, הם עושים – נפתלי בנט עושה לנו בדיוק, הם שכפלו את החוויה".

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, מהארכיון הישראלי, 06/04/2021]

אדולף אייכמן היה קצין בכיר באס אס הנאצי ואחד המארגנים העיקריים של השמדתם של מעל ל-6,000,000 מיהודי אירופה.

חבר הכנסת נפתלי בנט כיהן בעבר בתפקידים שונים בממשלה, לרבות שר החינוך ושר הביטחון, אך בשנה האחרונה בנט היה חבר באופוזיציה.

בניסיונם לעשות דמוניזציה לישראל ולישראלים, גורמים רשמיים ברש"פ נוהגים, לעיתים קרובות,  להשוות את מדינת ישראל, או אישים ישראלים, לנאצים וטוענים שישראל או מנהיגים ישראלים מבצעים פשעים דומים לפשעי הנאצים.

מכון מבט לתקשורת פלסטינית תיעד כי בתוכנית הטלוויזיה הזו של הרש"פ, "מהארכיון הישראלי", המגיש נאצר אל-לחאם – שהוא העורך הראשי של סוכנות הידיעות הפלסטינית 'מען' -סוקר את פרקי הסדרה התיעודית "עמוד האש" של הטלוויזיה הישראלית משנת 1981, ומפרש - בדרך לא נכונה – את האירועים מנקודת מבט פלסטינית. מוקדם יותר השנה אל-לחאם סיפר לצופי התוכנית שהשואה היא המחיר ששילמו היהודים על התנהגותם המרושעת - "מזימותיהם ורשעותם."