פרסומי PMW
ממשיכי דרך: האב נקרא אייכמן, הבן מחבל
Share |
Heb-template
ממשיכי דרכם: האב נקרא אייכמן, הבן מחבל
 
מאת עו"ד מוריס הירש ונאן ז`אק זילברדיק, 24/06/2021

לרגל שביתת הרעב של האסיר אל-ע'דנפר אבו עטואן, המוחזק בכלא ישראלי, העיתון הרשמי של הרש"פ החליט להקדיש כתבה מחמיאה למשפחתו. בין היתר צוין כי רבים מבני משפחתו גם היו מחבלים, וכי אביו נקרא אייכמן על שם הצורר הנאצי.

על פי הכתבה, סבו של האסיר היה מחבל שנאסר ובהמשך גורש. הסב החליט לקרוא לבנו אייכמן על שם וכאות הזדהות עם הצורר הנאצי אדולף אייכמן, אדריכל "הפתרון הסופי" שהוצא להורג באותה התקופה.
 
אייכמן הפלסטיני המשיך את דרכו של אביו, ונעצר ונכלא אף הוא בגין מעורבותו בטרור.

כיום, בנו של אייכמן הפלסטיני נמצא אף הוא מאחורי סורג ובריח.
"האסיר אלע'דנפר מוסא אבו עטואן הוא נצר למשפחה הלוחמת, שמבחינה היסטורית, מזה עשורים רבים, אהבה את המאבק. סבו השתתף בפעילות המהפכנית לפני הנכסה של שנת 1967, ופיקד על קבוצות חמושות. הסב נעצר בסוף שנת 1967 ונגזרו עליו שמונה שנות מאסר. באותה תקופה, דודו באג'ס אבו עטואן ... היה מבוקש במשך שבע שנים.

באותה תקופה, ביתם פוצץ שלוש פעמים, ובני משפחתו גרו באוהל של הצלב האדום במשך שלוש שנים. דודתו היפאא' נכלאה לתשעה חודשים, ודודתו עבלה לשישה חודשים. סבו, מוסא אבו עטואן, גורש חודש לפני מועד שחרורו, והוא נשאר בגלות עד מותו.

בשל אהבתו למולדתו, הוא הוליד ילד ונתן לו את השם אייכמן כדי להרגיז את הציונות. לאחר שהמוסד הוציא להורג את אדולף אייכמן, אמר סבו [של אלע'דנפר]: "הלך מי ששרף את היהודים מתוך שנאה, ונולד אייכמן הפלסטיני".

אייכמן הלך באותה הדרך, ונעצר בשנת 1989...

אייכמן יצא מהכלא והוליד את אלע'דנפר, שהמשיך באותה דרך של מאבק. ראוי לציין שהוא בן אחותו של האסיר מניף אבו עטואן, אסיר שנידון לחמישה מאסרי עולם..."

[עיתון הרש"פ הרשמי אל-חיאת אל-ג'דידה, 13/06/21]

יצוין כי מניף אבו עטואן, שמוזכר בסוף הכתבה, נידון לחמישה מאסרי עולם בשל מעורבותו בפיגוע בישיבה בעותניאל בשלהי 2002 שבו נרצחו ארבעה תלמידים.

מכון מבט לתקשורת פלסטינית דיווח בעבר על שמות אחרים שניתנו לילדים פלסטינים המשקפים את "המאבק" הפלסטיני והטרור והאלימות כלפי ישראלים. שעות ספורות לאחר שהמחבל הרוצח מהנד חלבי דקר למוות שני ישראלים בתחילת גל הטרור שהחל בתחילת אוקטובר 2015 ונמשך עד אמצע שנת 2016, הורים פלסטינים קראו לבנם שזה עתה נולד "מהנד" על שם הרוצח. גם אז, עיתון הרש"פ הרשמי דיווח בהתלהבות על בחירת השם:
כותרת: "מהנד היילוד מחבק את מהנד השהיד, ושניהם מאחדים את המולדת"
"לפני שהשהיד מהנד אלחלבי הובא לקבורה...
החליטו הורי התינוק... לקרוא לבנם החדש בשם מהנד אלחלבי, על שם השהיד אלחלבי ... שנרצח על ידי צבא הכיבוש בעיר ירושלים הכבושה.
אמו של התינוק התקשרה בעודה בבית החולים לאמו של השהיד אלחלבי... במהלך שיחת הטלפון, שתי האמהות בכו משמחה: אמו של התינוק בכתה משמחה על [הולדת] תינוקה, שהנציח את שמו של אחד מגיבורי עמנו הנצחי, והאם השנייה בכתה משמחה על [הולדת] תינוק שינציח את שם בנה השהיד."
 [העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/10/2015]
באופן דומה, הוריו של ילד שנולד באותו גל טרור – שכונה על ידי הפלסטינים "אינתיפאדת הסכינים" בשל פיגועי הדקירה הרבים - בחרו לקרוא לבנם "סכין ירושלים".

בגל הטרור דאז, מחבלים פלסטינים רצחו 40 בני אדם (36 ישראלים, פלסטיני 1, 2 אמריקאים ואזרח אריתריאה אחד) ופצעו מאות בדקירות, בירי ובפיגועי דריסה.

להלן קטע ארוך יותר מהכתבה ביחס לאלע'צ'נפר אבו עטואן והילד אייכמן:
"האסיר אלע'צ'נפר אבו עטואן (בן 28), איש פת"ח מהעיירה דורא שבמחוז חברון, ממשיך... להרים את קולו נגד מדינת הכיבוש, מדיניותה הנפשעת והפרותיה החמורות של אמנות האו"ם, חוקיו וזכויות האדם. זאת למרות חולשתו ותשישותו של גופו בעקבות שביתת הרעב הבלתי המוגבלת [שבה הוא פתח] במחאה על מעצרו המנהלי. הוא עצור מאז אוקטובר 2020, והוא קצין במנגנון משטרת המכס...

האסיר אלע'צ'נפר מוסא אבו עטואן הוא נצר למלחמה לוחמת, שמבחינה היסטורית, מזה עשורים רבים של שנים, אהבה את המאבק. סבו השתתף בפעילות המהפכנית לפני הנכסה של שנת 1967, ופיקד על קבוצות חמושות. הסב נעצר בסוף שנת 1967 ונגזרו עליו שמונה שנות מאסר. באותה תקופה, דודו באג'ס אבו עטאן המכונה "אבו שנאר" היה מבוקש במשך שבע שנים, וכאשר הוא מת כשהיד, המושל הצבאי של הכיבוש הצדיע הצדעה צבאית לגופתו. הכיבוש הודה ב-52 פעולות מוצלחות של השהיד באג'ס אבו עטואן.

באותה תקופה, ביתם פוצץ שלוש פעמים, ובני משפחתו גרו באוהל של הצלב האדום במשך שלוש שנים. דודתו היפאא' נכלאה לתשעה חודשים, ודודתו עבלה לשישה חודשים. סבו, מוסא אבו עטואן, גורש חודש לפני מועד שחרורו, והוא נשאר בגלות עד מותו. בשל אהבתו למולדתו, הוא הוליד ילד ונתן לו את השם אייכמן כדי להרגיז את הציונות. לאחר שהמוסד הוציא להורג את אדולף אייכמן, אמר סבו [של אלע'צ'נפר]: "הלך מי ששרף את היהודים מתוך שנאה, ונולד אייכמן הפלסטיני".

אייכמן הלך באותה הדרך, ונעצר בשנת 1989...

אייכמן יצא מהכלא והוליד את אלע'צ'נפר, שהמשיך באותה דרך של מאבק. ראוי לציין שהוא בן אחותו של האסיר מניף אבו עטואן, אסיר שנידון לחמישה מאסרי עולם..."

[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 13/06/2021]