פרסומי PMW
הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ משבחת מחבלים-רוצחים תושבי ירושלים
Share |
Heb-template
הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ משבחת מחבלים-רוצחים תושבי ירושלים
 
מאת עו"ד מוריס הירש

מתוך מגמה נמשכת לעודד את תושבי ירושלים הערבים להמשיך ולבצע פעולות טרור, הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית בחרה לשבח שלושה מחבלים-רוצחים שהתגוררו בג'בל מוכבר. אגב נרטיב ההתקרבנות, והפיכת היוצרות, שיבחה הטלוויזיה של הרש"פ את המחבלים כמי ש"סירבו להיכנע לכיבוש".

"מאז כיבוש העיר, תושבי הכפר לא הפסיקו ליום אחד את התנגדותם לפעולות הכיבוש השרירותיות המתגלמות בגניבת אדמותיהם, מעצר בניהם והריסת בתיהם. הכפר העניק שהידים למען ירושלים כמו השהיד פאדי אל-קונבר, בהאא' עליאן, עלאא' אבו ג'מל ורבים אחרים, אשר סירבו להיכנע לכיבוש שממרר את חייהם ולמצור שלו על הכפר ג'בל אל-מוכבר."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/06/2021]
בעוד שבפועל, הפעולות המיוחסות לישראל – מעצרים, הריסת בתים והטלת סגר – ננקטו רק במענה לפעולות טרור שבוצעו על ידי תושבי המקום, הרי שעל פי נרטיב הרש"פ, המעצרים, הריסת הבתים והטלת הסגר על הכפר היו פעולות שרירותיות שבוצעו, כמובן, ללא כל סיבה או רקע.  

המחבלים שזכו לשבחים הם:

פאדי אל-קונבר – ביצע פיגוע דריסה באמצעות משאית, כאשר ביום 8 בינואר 2017, התנגש במהירות בקבוצה של חיילים בטיילת ארמון הנציב בירושלים ורצח את סגן שיר חג'אג', סגן יעל יקותיאל, סג"מ ארז אורבך וסג"משירה צור ופצע נוספים. המחבל חוסל במקום הפיגוע.

בהאא' עליאן – עלה על אוטובוס בשכונת ארמון הנציב, ביום 13 באוקטובר 2015, וביחד עם שותף רצח את חביב חיים בן 78, ריצארד לייקין בן 76 ואלון גובברג בן 51, ופצע נוספים. עליאן חוסל במקום הפיגוע, שותפו נעצר ונשפט לשלושה מאסרי עולם.

עלאא אבו ג'מל – ביום 13 באוקטובר 2015, לאחר שרצח בפיגוע דריסה את ישעיהו קרישבסקי, הוא יצא מרכבו והחל לתקוף אנשים נוספים בגרזן. אבו ג'מאל חוסל במקום הפיגוע.
 
כחלק ממאמץ הרש"פ לעודד ולתמרץ ערבים ישראלים ותושבי ירושלים לבצע פעולות טרור, הרש"פ משלמת למחבלים אלה תוספת מיוחדת מעל ומעבר למשכורת ה"רגילה" שהיא משלמת למחבלים-כלואים תושבי איו"ש ורצועת עזה.

כך, מחבל כלוא שהוא אזרח ישראלי יזכה לתוספת בסך 500 ₪ למשכורת החודשית שלו מהרש"פ, ותושב ירושלים יזכה לתוספת בסך 300 ₪ למשכורת הטרור שלו, וזאת בשל היותם תושבי ישראל.

משפחתו של מחבל ערבי ישראלי (אזרח או תושב) הרוג תזכה לתוספת של 300 ₪ מעל ומעבר לקצבה החודשית "הרגילה" שמשלמת הרש"פ למשפחות המחבלים תושבי איו"ש ורצועת עזה.

על פי חישובי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" המבוססים על טבלאות השכר הרשמיות, הרש"פ שילמה למשפחות של שלושת המחבלים שנזכרו לעיל את הסכומים הבאים, רק משום שרצחו ישראלים ונהרגו תוך כדי כך כמחבלים: משפחת המחבל קונבר: 153,700 ₪ (המחבל היה נשוי ואב לארבעה ילדים שמזכה את משפחתו בתוספת של 1,200 ש"ח בחודש); משפחת המחבל עליאן: 121,600 ₪; משפחת המחבל אבו ג'מל: 121,600 ₪. משפחות המחבלים עליאן ואבו ג'מל ממשיכות לקבל קצבה חודשית בסך 1,700 ואילו משפחת קונבר מקבלת קצבה חודשית בסך 2,900 .

למותר לציין, תשלומי הרש"פ האלה למחבלים הינם אסורים הן על פי הדין באיו"ש והן על פי הדין בישראל, וכל מי שמעורב בתשלומים מבצע עבירה. לא זו בלבד, היות ותשלומים אלה אסורים, ניתן לפעול לתפיסת הכספים. ואכן, פעם אחת, בשלהי שנת 2019, בעקבות המלצת מכון "מבט לתקשורת פלסטינית", הורה שר הביטחון דאז, ראש הממשלה דהיום, מר נפתלי בנט, על תפיסת הכספים ששילמה הרש"פ למחבלים ולמשפחותיהם כתגמול עבור מעשי טרור.

מכיוון שברור לכולי עלמא, שתשלום תגמולי הטרור מהווה עידוד ותמריץ אסור, ממליץ מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" להפוך את הפעולה החד פעמית לנוהל ולשגרה, וזאת בכדי לקטוע את שרשרת הטרור.