פרסומי PMW
מדוע מתאם פעולות הממשלה בשטחים אינו מגנה את הפשעים של הרש"פ ופת"ח?
Share |
Heb-template
מדוע מתאם פעולות הממשלה בשטחים
אינו מגנה את הפשעים של הרש"פ ופת"ח?
 
מאת עו"ד מוריס הירש, 08/08/2021

בתגובה לאירוע בכפר ביתא שבו פלסטינים שרפו מגן דוד שבתוכו צלב קרס, פרסם מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף רסאן עליאן הודעת גינוי חריפה.

בהודעתו בדף הפייסבוק של מתפ"ש, כתב המתאם:


"אנו מגנים בחריפות את השימוש בסמלים נאציים במחאות האלימות שערכו אתמול חלק מתושבי העיירה ביתא. אנו רואים בכך קו אדום שמנוגד לערכים המוסריים והאנושיים. המעשים הללו אינם מייצגים את ערכיה ועקרונותיה של הקהילה הבינלאומית ככלל ושל [הקהילה] הפלסטינית בפרט, שכן הסמלים הללו מקורם בתקופה האפלה והגרועה ביותר בהיסטוריה האנושית, והם בבחינת אות קלון על כל מי שהשתתף באירוע הזה אתמול בערב.

אנו מדגישים כי כל השוואה בין האידיאולוגיה הנאצית לאידיאולוגיה הציונית רק משקפת את בורותו ההיסטורית והמוסרית של מי שמבצע אותה. המעשים הללו בלתי מקובלים, ואנו מצפים וגם קוראים לחברה הפלסטינית שתגנה אותם בחריפות."
[דף הפייסבוק של המתפ"ש, 15/8/21]
מילים כדורבנות!

הבעיה היא שתגובת המתאם חושפת מציאות קשה ומלמדת על בעיה גדולה מצד יחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש).

מאז תחילת השנה בלבד, תיעד מכון 'מבט לתקשורת פלסטינית" דוגמאות רבות מאוד של מקרים שבהם השוו גורמים רשמיים מהרשות הפלסטינית ופת"ח בין מעשי ישראל/ישראלים לבין מעשי הנאצים/הנאציזם. באף לא אחד מהמקרים האלה הגיב המתאם. באף לא אחד מהם פרסם המתאם הודעת גינוי. כפי שהיה נכון וראוי לגנות בחריפות את הפרחחים מהכפר ביתא בשל מעשיהם, הרי שנכון וראוי על אחת כמה וכמה, לחשוף ולגנות את המעשים, ההשוואות וההתבטאויות של גורמים פלסטינים בכירים ברש"פ.

יש לציין כי ההשוואות בין ישראל/ישראלים לנאצים לקוחות ישר מ"ספר הפרופגנדה" של הרש"פ ופת"ח.

כך למשל, קריקטורה שפרסם ארגון פתח תחת הכותרת "הרג הפלסטינים בנשק הגזענות! אדולף נתניהו" ובה הוצג ראש הממשלה דאז, בנימין נתניהו, כהיטלר, כשהוא מצדיע במועל יד וידו מגואלת בדם.
 
[דף הפייסבוק של נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח, 16/02/2021]

בחודש מאי, חבר המועצה המהפכנית של פתח, עומר אל-חרוב טען בטלוויזיה הפלסטינית שישראל מבצעת את 'הנאציזם החדש':
"זוהי הברבריות, זוהי הפראות, זהו הנאציזם החדש שלמדנו עליו בספרים על היטלר – היום אנחנו רואים אותה ואנו עדים לה ברחובות הפלסטיניים מהכיבוש המתועב הזה... הכיבוש והתנועה הציונית מבוססים על הרג ועל פשעים".
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 18/05/21]

בחודש אפריל, מגיש בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ טען שמה שעשה אייכמן ליהודים באוסטריה, ראש הממשלה בנט עושה היום לפלסטינים:
"כך הנאציזם עשה ליהודים, הם כתבו להם צאו; כעת האירגונים הטרוריסטיים היהודיים כותבים בדיוק לערבים: "תג מחיר", צאו. מה שהיטלר עשה להם, הם עושים לפלסטינים ככתבו וכלשונו. מה שעשה אייכמן ליהודים באוסטריה, הם עושים [משנה] נפתלי בנט עושה לנו, בדיוק, הם שכפלו את החוויה".
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/04/21]
ובכן, כאשר אלו המסרים הנשמעים מפי גורמי הרש"פ, אין פלא שהגורמים שהבעירו את המגן דוד, השיבו לזעם הישראלי באומרם ש"כן, אנחנו רוצים לשרוף אתכם חיים."
"כן, אנחנו רוצים לשרוף אתכם חיים. זה כל מה שאנחנו פועלים למענו.
יצוין כי שריפת ההקסגרמה [מגן דוד] עוררה מהומה גדולה בתקשורת הישראלית.
תודה לשומרי ההר על הרעיון הזה שזעזע את הישות שלהם."
[דף הפייסבוק של "ביתא ניצחון" 15/08/21]

האירועים בכפר ביתא אינם אלא ביטוי נוסף ועממי של המסר המחלחל באופן קבוע מצד ההנהגה הפלסטינית ולפיו ישראל היא מדינת נאצית שמיישמת את מדיניות הנאצים.

להלן שלל דוגמאות נוספות:

לדברי בכיר פתח, ג'יבריל רג'וב, ישראל היא מדינה נאצית:
"להערכתנו, אנו הפלסטינים, המצב הזה מחייב נקיטת עמדה מצדנו וגם מצד הקהילה הבינלאומית, שמבינה את היקף הטרור הממלכתי הפשיסטי והנאצי שמופעל נגד הפלסטינים, ולא משנה היכן הם מתגוררים... אנו מקווים שהקהילה הבינלאומית תפנים את סערת [הרגשות] ותחושת המרירות שקיימות אצל כל הפלסטינים, אשר החלו לקרוא תגר על המוות ולהעדיף את המוות על פני חיי השפלה, סבל וייסורים תחת שלטון הנאו-נאצים, המהווים סכנה לנו, לביטחוננו, ליציבותנו..."    
[דף הפייסבוק של נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח, 21/05/2021]
לגישת הרש"פ, הפרעות בערים המעורבות היו למעשה "ליל הבדולח" של ישראל נגד הערבים הישראלים:
"מה שחדש הוא שהעולם התחיל לראות בבירור את האמת על ישראל הפשיסטית והגזענית. הוא ראה שישראל הפכה למדינה שדומה למדינות הפשיסטיות שהופיעו באירופה בשנות השלושים של המאה העשרים. ישראל חזרה מול עיני העולם על ליל הבדולח, הלילה שבו שרפו והרסו אנשי המפלגה הנאצית בגרמניה את החנויות והרכוש של היהודים. זאת, כשהיא נתנה לקבוצות קיצוניות פשיסטיות להרוס רכוש של פלסטינים בלוד, יפו, חיפה ועכו עד כדי כך שתומכי הפרויקט הציוני במערב נשמעו בפעם הראשונה אומרים "זו לא ישראל שרצינו."
[עיתון הרש"פ הרשמי, אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/05/2021]
לטענת הרש"פ, ישראל מבצעת שואה לפלסטינים:
"הו פלסטין האהובה, השינה נגזלה מעיני במשך כמה ימים בעוד השפלים מפציצים באלפי טילים כדי לפגוע באנשיי, להרוג את ילדיי, לשרוף את הנשים והזקנים. כל האנשים מושלכים לשואה שסיפורי ההיסטוריה לא סיפרו אותה, אלא אנו רואים אותה לנגד עינינו!"
[עיתון הרש"פ הרשמי, אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/05/2021]
לדברי שגריר הרש"פ ביוון, מרואן אמיל טובאסי, ישראל היא מדינה נאצית ויהודים עשו "קנוניה" עם הנאצים:
"מה שעושים כיום כוחות הימין הפופוליסטי ובעלי בריתו – ובראשם מדינת הכיבוש הישראלי – נשען על ... עקרונות אידיאולוגיים, שמבטאים רוח נאצית ופשיסטית חדשה, המבוססת על גזענות ועל קיצוניות לאומנית ודתית. זאת בהתאם לתפישות כוזבות, הנתמכות על ידי כוחות קפיטליסטיים ציוניים שחותרים למה שחתרו אליו לפני 76 שנה גרמניה הנאצית ובעלי בריתה – מוסוליני, פרנקו ואחרים – דהיינו, רדיפת עמים שמקורם אינו בגזע המדומה שלהם... מטרתה הייתה להוציא לפועל פרויקט קולוניאלי גזעני על אדמה, שאנו, הפלסטינים, בעליה; אדמה שאינה שלהם, [אדמה] שאף אחד מהמתנחלים הללו לא הביא מהמדינות שאותן הם עזבו בזמנו במסגרת הקנוניה שלהם עם הנאצים."
[עיתון הרש"פ הרשמי, אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/05/2021]

לפי הרש"פ, בתי הכלא של שירות בתי הסוהר הם בדיוק כמו המשרפות של הנאצים:
"מחנות המעצר של מערך הכיבוש הקולוניאלי הגזעני [דהיינו, ישראל] הפכו דומים ביותר למשרפות הנאציות, גם ללא עשן של אש מוחשית. זאת משום שהתליינים מנסים להפוך את אחינו ואת בנינו האסירים לאפר בדמות אדם. הם חותרים להרג רוח האסיר באמצעות מחלות, עינויים נפשיים, שלילת זכויות והתעללות בכבודו האנושי."
[עיתון הרש"פ הרשמי, אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/04/2021]

לדברי מזכ"ל המועצה האסלאמית-נוצרית לתמיכה בירושלים ובמקומות הקדושים של אש"ף, ד"ר חנא עיסא, האו"ם נדרש להקים בית דין פלילי מיוחד כדי לשפוט את הישראלים , בדיוק כפי שנשפטו היטלר ומוסוליני (כך במקור):
"אם ישנה רצינות אצל הקהילה הבינלאומית, כן, מועצת הביטחון תתחיל בהקמת בית דין פלילי מיוחד להעמדה לדין ולהענשת פושעי המלחמה הישראלים אשר ביצעו פשעי מלחמה נגד העם הפלסטיני בתוך פרק זמן מוגדר וש[התהליך] יסתיים בפרסום ההחלטה שלו [של בית הדין], כמו שקרה במשפטי נירנברג כאשר שפטו את היטלר, מוסוליני וכו' באותה התקופה."
[טלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 29/03/21]
לדברי מגיש בטלוויזיה הרשמית הפלסטינית, ישראל מבצעת מעשים הדומים לאלו שבוצעו על ידי המשטר הנאצי ומשטר האפרטהייד בדרום אפריקה:
"פעולות יומיומיות בשטח ואלימות מצד המתנחלים, תקיפות מתמשכות מצד הכיבוש, אלה צורות שונות של אפליה ואי שוויון, שלעיתים ראינו במשטר הנאצי, וגם במשטר ההפרדה [הגזעית] בדרום אפריקה, כעת מדינת הכיבוש חוזרת עליהם ומיישמת אותם."
[טלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 22/03/21]
לדברי חבר בהתאחדות המגינים על זכויות אדם:
"הכיבוש הצליח בצורה ניכרת בייהוד חלק גדול מחברון ובהפיכת חברון לגטו, ועל כן נדרש לפרק את הגטו הזה, שהוא ההתנחלויות, אשר דומה לתקופה הנאצית"
 [טלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 01/03/21]

לפי הרש"פ, ההתנהגות של מדינת ישראל כלפי האזרחים הערבים הישראלים הייתה יותר מרושעת ממה שעשו הנאצים ליהודים:
"הפלסטינים בפנים/ערביי 48 הם אלו שנשארו על האדמה לאחר השלב הראשון בכיבוש פלסטין [השלב השני הוא 1967], והם אלו שחוו מידי הכובש יחס מכוער ושיטות בלתי אנושיות שהופעלו נגדם, מתוך מטרה לגרש אותם מאדמתם ולאלץ אותם לעזוב. נעשה נגדם שימוש באמצעים אכזריים ונבזיים יותר ממה שהנאצים עשו ליהודים. לפיכך, סבלם של ערביי הפנים אינו פחות עז מהסבל שאיתו התמודדו אחיהם הפליטים והעקורים."
[עיתון הרש"פ הרשמי, אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/02/2021]
בהתייחסו להחלטה של התובעת בבית הדין הפלילי הבינלאומי לפתוח בחקירה נגד ישראל, שר המשפטים של הרש"פ, מחמד אל-שלאלדה, השווה זאת לתהליך שננקט לצורך ההעמדה לדין של הנאצים:
"לבית הדין הבינלאומי יש סמכות מלאה של שיפוט והסגרה... כלומר: המתנחלים הישראלים, או פושעי המלחמה הישראלים...  תהיה רשימת שמות, שתתחיל אולי – אנו יכולים לחקור את ראש הממשלה [באופן פרסונלי]... בית הדין ינהג על פי תוכנית משפטית, על פי הצעדים המשפטיים להסגרה והעמדה לדין, והיו ניסיונות בכך לאחר מלחמת העולם השנייה - כשבית הדין בנירנברג ובטוקיו העמיד לדין והעניש את הנאצים."
[טלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/02/21]
בינואר, הציג בכיר פתח, ג'יבריל רג'וב, את הנראטיב הפלסטיני, תוך שטען שראש הממשלה נתניהו הוא הפנים המכוערות של מוסוליני והיטלר, הישראלים ניצלו את השואה, שכיום מתרחשת שואה שניה כלפי הפלסטינים, ושמדינת ישראל עושה היום לפלסטינים את אשר נעשה ליהודים על ידי הנאצים:
"[אחרי היבחרות טראמפ לנשיא ארה"ב] הממשל האמריקני שיתף פעולה עם דרך הימין הפשיסטי שאותו מוביל נתניהו, הפנים המכוערות של מוסוליני והיטלר... [הישראלים] ניצלו את נושא השואה... הם נשחטו באירופה, זה היה טבח מתועב, וכולנו מתנגדים לכך ולא מקבלים זאת, אבל לא אנחנו עשינו זאת – לא אנחנו בתור ערבים ולא אנחנו בתור מוסלמים. אך אני אומר שמה שמתרחש בפלסטין הוא שואה שנייה. אנחנו 14 מיליון איש שמתבצעים נגדם חיסול ומחיקה במובן הגיאוגרפי, במובן ההיסטורי, במובן האנושי, במובן הדתי ובמובן התרבותי... מובן שבמאה ה-21 היא [ישראל] אינה יכולה לעשות את מה שנעשה בשנות ה-40 של המאה שעברה, אבל מה ההבדל? [הישראלים] הם הפושעים, הם הרוצחים, הם השפלים, ואת מה שקרה להם, הם מבצעים נגד הפלסטינים".
[דף הפייסבוק של ג'יבריל רג'וב, 20/01/21]