פרסומי PMW
מחמוד עבאס מסית לביצוע פיגועים כנקמה על סיכול מחבלים
Share |
Heb-template
מחמוד עבאס מסית לביצוע פיגועים כנקמה על סיכול מחבלים
מאת מוריס הירש, עו"ד, 13/02/2022

ביום שני שעבר סוכלו שלושה מחבלים בעיר שכם. המחבלים, שהיו אנשי גדודי חללי אל-אקצא – זרוע הטרור של ארגון פת"ח – סוכלו על ידי כוח ימ"מ לאחר שביצעו מספר פיגועים, והיו בדרכם לבצע פיגוע נוסף. במסר שהועבר במסגרת אירועי האשכבה והמספד של המחבלים, בחר יו"ר הרש"פ ומנהיג פת"ח, מחמוד עבאס, לסלף את המציאות ולקרוא לביצוע פיגועי נקמה.

באופן מעשי, עבאס קרא לרצח 6 ישראלים לפחות!

בנאום שהושמע בטקס אשכבה רשמי של הרש"פ לשלושת המחבלים "השהידים," שהועבר באמצעות מכשיר טלפון נייד, סילף עבאס את העובדות והתעלם מהפיגועים שביצעו המחבלים לפני שחוסלו. "אנו לא תקפנו אף אחד," טען עבאס, והוסיף כי "האירועים האלה לא יעברו בשקט בשום אופן," ושנדרש להחזיר לישראל "מנה אחת אפיים":

"זוהי פעולת רצח בכוונת תחילה שביצע הכובש הציוני העושק נגד בנינו וצעירינו ואנשינו. אני אומר לכם: האירועים האלה לא יעברו בשקט בשום אופן, ולא נסכים שיחזרו על עצמם, כי אלה פשעים שאי אפשר לשתוק עליהם בשום אופן. התאזרנו רבות בסבלנות, התאזרנו בסבלנות 73 שנה, לא נמשיך לחכות בסבלנות יותר מכך. אנו מוכרחים להשיב להם מנה אחת אפיים, כי אנו אלה שהותקפו. אנו לא תקפנו אף אחד, ואיננו קוראים לאיש לבצע מעשי רצח וכדומה, הם אלה שעושים זאת."
[סווא, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 10/02/2022]
(הערה: תרגום זה עודכן מגירסתו המקורית)

דובר פת"ח, חסין חמאיל, חזר על כך שהסיכול לא "יעבור בשקט", וקבע כי "הצעירים הללו, שעלו השמיימה היום, יהוו קללה בפני הכיבוש הזה":
"אני אומר לך, לגבינו בתנועת פתח, הנושא הזה לא יעבור בשקט, ואני קורא, ואנחנו קוראים היום בשם העם הפלסטיני כולו, להוציא מהכוח אל הפועל את תיק ההתנגדות העממית נגד הכיבוש הזה, כי לא נותרו לנו בררות אחרות מלבד ההגנה על עצמנו מפני הפשע הזה... הצעירים הללו שעלו השמימה היום יהוו קללה בפני הכיבוש הזה."
[הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית, 08/02/2022]
בשבחו את המחבלים, הוסיף חמאיל:
"העם הפלסטיני עומד נישא, הגיבורים השלושה הללו נישאים גבוה... נשמותיהם של אלה נישאות גבוה, הם ילוו אותנו בשחרור הארץ והמוסלמים  מהכיבוש הזה....אני אומר לך, למרות הדם הזה, הניצחון קרוב. העם הפלסטיני על כל מרכיביו, החל בכבוד הנשיא אבו מאזן ועד גור-האריות הצעיר ביותר שנולד היום בפלסטין מקלל אותם ויקלל אותם, ונלך באם ירצה אללה בראש מורם ונשחרר את ארצנו ואת המוסלמים מהכיבוש הזה."
[הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית, 08/02/2022]
בהפכו את המחבלים לקורבנות, ובהתעלם מכך שמדובר במחבלים שכבר ביצעו מספר פיגועים והיו בדרכם לבצע פיגוע נוסף, הזהיר חמאיל את הממשל האמריקאי:
"ושלא יצא אלינו הממשל האמריקאי, או דובר משרד החוץ האמריקאי כדי לומר 'אנו מקווים לאיפוק', למה הפשע הזה והגזענות הזו והטינופת הזו כשאתם משווים את הקורבן לפושע, לראש הכנופיה, לתליין?"
[הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית, 08/02/2022]

עלי שכּוּ, נציג האיחוד הדמוקרטי בוועד לתיאום הפלגים באש"ף הציג את תפיסתו, וכנראה גם את תפיסת עבאס, ולפיה הירי לעבר חיילי צה"ל הינו פעולה מותרת שאינה מצדיקה את סיכול המחבלים:
"אני סבור שהם לא מהבחורים המסוכנים לכוחות הכיבוש, אך ורק משום שאולי הם ירו כדור לעבר עמדה ישראלית, אך זה לא מצריך שיחסלו אותם באופן הזה, באופן המגונה הזה"
[הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית, 08/02/2022]
בעודם מסלפים את המציאות ומלבינים את המחבלים, מתברר כי יום לפני סיכול המחבלים, קרא סניף פת"ח בשכם, בעמוד הפייסבוק שלו, באופן גלוי להגברת העימות עם ישראלים, או כהגדרתם, "עדרי המתנחלים":
"קריאה לעימות פתוח עם עדרי המתנחלים

סניף שכם בתנועת פת"ח והרשות למאבק בגדר ובהתנחלויות
מזמינים אתכם להתייצב נגד הניסיונות והקריאות של עדרי המתנחלים לפלוש לעיירות ולצמתים המרכזיים

ביום שלישי ה-8/2/2022 בשעה שש בערב
בנקודות החיכוך עם האויב הציוני ועדרי המתנחלים שלו, בכל האזורים

האדמה הזו שלנו, נגן עליה בדמנו"
[עמוד הפייסבוק של תנועת פת"ח בשכם, 07/02/2022]