פרסומי PMW
הרש"פ הזמינה את אירוע הטרור שהיה באר שבע, והיא תתגמל אותו
Share |
Heb-template
הרש"פ הזמינה את אירוע הטרור שהיה שלשום בבאר שבע, והיא תתגמל אותו

  • "הנשיא [עבאס קרא] בכל הנאומים שלו להפעיל את ההתנגדות העממית"
  • פת"ח: "יש להסלים את ההתנגדות העממית."
  • הרש"פ: הרוצח הוא "שהיד", אשר מת מות-קדושים וזכאי לגמול מאללה
  • על פי החוק של רש"פ, משפחת המחבל הערבי הישראלי תקבל תגמול גדול יותר ביחס למשפחה של מחבל פלסטיני


מאת איתמר מרכוס, 22/03/2022

פיגוע הטרור שהיה שלשום בבאר שבע, שבו רצח ערבי-ישראלי 4 אזרחים בפיגוע דריסה ודקירה משולב, הוא בדיוק מסוג אירועי טרור שהרשות הפלסטינית עודדה וקראה לפלסטינים לבצע. 


הרשות הפלסטינית קוראת לפיגועי טרור מהסוג הזה "התקוממות/התנגדות עממית."  היא משתמשת במונחים האלה כדי להסתיר מהקהילייה הבינלאומית, ובפרט מהמדינות התורמות לה, את העובדה שהיא מעודדת אירועי טרור ורצח.

מנהיגי הרש"פ, פת"ח ואש"ף הגבירו לאחרונה את הקריאות לטרור "עממי." בחודש שעבר ערך אש"ף כינוס גדול ש"העניין העיקרי" שלו היה הגבּרת "ההתנגדות העממית":
"העניין העיקרי של ועידת המועצה המרכזית [של אש"ף] אתמול היה ההתנגדות העממית, בכל המושבים, המפגשים והכינוסים, בין אם הם של פת"ח, בין אם הם של הפלגים האחרים, וגם כבוד הנשיא [עבאס קרא] בכל נאומיו להפעיל את ההתנגדות העממית."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 08/02/2022]
דוברו של מחמוד עבאס, נביל אבו רדינה, אישר כי הקריאה ל-'התנגדות עממית' הגיעה מצמרת הרש"פ:
"דובר הנשיאות הרשמי, נביל אבו רדינה... אמר כי 'ההתנגדות העממית בדרכי שלום' נותרת הנשק החשוב ביותר והאפקטיבי ביותר לשם השבת הזכויות הפלסטיניות."
[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/02/2022]
אין ספק כי רצח ישראלים הוא מה שהרש"פ רוצה כאשר היא קוראת ל"התקוממות עממית." מחמוד עבאס בעצמו הציב את הרף כאשר הוא הדגיש שרצח זה מה שהרש"פ מתכוונת כשהיא מדברת על "התנגדות עממית." לאחר ש-14 ישראלים כבר נרצחו בהתחלת גל הטרור של 2015-16, עבאס אמר לפלסטינים:

"אנו אמרנו לכל האנשים שאנו רוצים התקוממות עממית בדרכי שלום, ואכן היא כזו, אכן היא כזו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 16/11/2015]
הצעירים הפלסטינים נענו לקריאה של עבאס ל"התקוממות עממית בדרכי שלום," והמשיכו בגל פיגועי הטרור לאורך חודשים, שבהם נרצחו 40 בני אדם. עבאס מעולם לא קרא להם לחדול.
הרש"פ ותנועת פת"ח של עבאס הגבירו בחודשים האחרונים את הקריאות לטרור "עממי". פת"ח קוראת שוב ושוב להגברת הטרור "העממי". אחד הדוברים הרשמיים של פת"ח, חוסין חמאיל, אמר: 
"אנו קוראים היום בשם העם הפלסטיני כולו להוציא מהכוח אל הפועל את נושא ההתנגדות העממית."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 08/02/2022]
שבוע אחר כך, הוועד המרכזי של פת"ח קרא גם להתנגדות עממית:
"הוועד המרכזי של פת"ח... הדגיש כי יש להסלים את ההתנגדות העממית ולהתייצב נגד עדרי המתנחלים..."
[העיתון הרשמי של הרש"פ, אלחיאת אלג'דידה, 14/02/2022]
שבועיים לאחר מכן הוועד חזר על הקריאה:
"הוועד המרכזי של תנועת פת"ח... שב וקרא להמוני בני עמנו להבטיח השתתפות נרחבת ככל האפשר בפעילויות התמיכה באסירים בשטח, ולהסלים את ההתנגדות העממית."
[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/02/2022]
בחודש שעבר, מזכיר המועצה הלאומית הפלסטינית, פהמי זעאריר, הדגיש כי הטרור העממי הוא נושא מרכזי ש"כולם מאמינים" בו כעת:
"ההתנגדות העממית היא אולי מבין הסוגיות הכי מדוברות. כולם מאמינים שמודל האינתיפאדה הראשונה הוא המודל היעיל ביותר, החזק ביותר, האפקטיבי ביותר ואולי הקצר ביותר להשגת זכויות העם הפלסטיני."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 08/02/2022]
הוא הסביר כי טרור שמבוצע על ידי יחידים יהיה מקובל על החברה הבינלאומית, בניגוד לטרור שמאורגן על ידי הרש"פ באופן גלוי. לאחר קריאתו ל"התנגדות עממית," הוא הוסיף:
"דעת הקהל העולמית וכל מרכיביה יהיו קרובים יותר לעם הפלסטיני."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 08/02/2022]
גם ראש רשות ההתנגדות להתנחלויות ולגדר, מוא'ייד שעבאן, אמר שעל הפלסטינים "להרחיב את ההתנגדות העממית," והציע "לחפש רעיונות יצירתיים וכלים חדשים להתנגדות העממית, כך שהיא תכלול את כל חלקי הגדה ומזרח ירושלים." [העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/02/2022]

הרש"פ: המחבל שביצע את הפיגוע בבאר שבע הוא "שהיד" – שנהרג למען אללה

גם הטלוויזיה הפלסטינית וגם העיתון הרשמי של הרש"פ דיווחו על האירוע, כשהם קודם לכול מציגים את המחבל שנהרג באירוע כקורבן של ירי מצד ישראלים. יש לציין כי גם העיתון היומי הרשמי של הרש"פ, וגם הטלוויזיה הרשמית שלה, קראו למחבל ההרוג בתואר "שהיד" – המונח האסלאמי למי שמת מות קדושים למען אללה ועל האמונה האסלאמית. על ידי כך שהרש"פ מכנה אותו "שהיד" היא לא רק מבהירה כי הרצח של ארבעה אזרחים ישראלים חפים מפשע איננו רק מוצדק על ידי הרש"פ, אלא, בעיני הרש"פ, הוא מעשה שראוי לגמול מבחינת דת האסלאם. על פי הסמכות הדתית הגבוהה ברש"פ, הדרגה הגבוהה ביותר שמוסלמי יכול להגיע אליה בימינו היא להיות "שהיד."

הרש"פ קוראת גם לערבים ישראלים לבצע פיגועי טרור

יש לציין כי פיגוע הטרור שהיה בבאר שבע שלשום בוצע על ידי ערבי ישראלי, וגם זה דבר שהרש"פ קראה אליו. בשנה שעברה, כאשר ערבים ישראלים בערים מעורבות בישראל יצאו להתפרעויות אלימות שבהן נרצחו ישראלים, ונשרפו בתי כנסת, בתים ומכוניות, הרש"פ ופת"ח בירכו על כך וקראו לעוד טרור ערבי-ישראלי. למשל, תנועת פת"ח של עבאס בירכה על השתתפותם של ערבים ישראלים באירועי הטרור וקראה לכך "חובה מקודשת... אף אחד מאתנו אינו מוכן להיעדר מקרב ההגנה":
"תנועת פת"ח: השמירה על אחדותנו וההגנה על אדמת המולדת הן חובה מקודשת... בירת פלסטין הנצחית, שהיא הסיסמה של הלכידות הציבורית והמאבק המלוכד מרפיח (כלומר, רצועת עזה) עד ראש הנקרה (כלומר, הנקודה בצפון ישראל בגבול עם לבנון), ומהירדן עד הים התיכון (כלומר, כל שטח ישראל) היא האמת המובהקת של עמנו, שאף אחד מאתנו אינו מוכן להיעדר מקרב ההגנה."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 14/05/2021]
הרש"פ תתגמל את משפחת המחבל בהקצבה מוגדלת מכיוון שהוא ערבי ישראלי

לסיום, הרש"פ אינה רק קוראת לטרור ולרצח, ומצדיקה זאת בשם האסלאם, אלא היא גם מבטיחה תגמול כספי למחבלים ו/או לבני משפחותיהם, לאחר שפעולות הטרור בוצעו. ומאחר שהמחבל שרצח 4 ישראלים בבאר שבע שלשום הוא ערבי ישראלי, הרש"פ תתגמל את משפחתו בקצבה מוגדלת ביחס למחבלים פלסטינים יהודה, שומרון ורצועת עזה. 

בני משפחות של מחבלים פלסטינים שנהרגו תוך ביצוע פעולות טרור, מתוגמלים על ידי הרש"פ בסכום מינימלי של 1,400 ש"ח לחודש לכל החיים. בני משפחות של מחבלים ערבים ישראלים שנהרגו תוך ביצוע פעולת טרור, מתוגמלות על ידי הרש"פ בסכום של 1,700 ש"ח לחודש. מכיוון שהמחבל הזה היה נשוי עם 5 ילדים, הרש"פ תתגמל את משפחתו בסכום של 3,100 ש"ח לחודש לכל חייהם.