פרסומי PMW
שלא יהיו אי הבנות, האחראי לפיגוע בבני ברק הוא מחמוד עבאס!
Share |
שלא יהיו אי הבנות, האחראי לפיגוע בבני ברק הוא מחמוד עבאס!
מאת מוריס הירש, עו"ד, 30/03/2022

למרות הגינוי המאולץ שהוציא יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס, ביחס לפיגוע אמש בבני ברק, חשוב שלא יהיה אי הבנות: האחראי לפיגוע הוא לא אחר מאשר עבאס עצמו!
עבאס הוא זה שהזמין את הפיגוע, הוא זה שעומד בראש תנועת פת"ח, כולל זרוע הטרור שלה, גדודי חללי אל-אקצא, שלקחה אחריות על הפיגוע. כמו כן עבאס הוא האב הרוחני, הרעיוני והביצועי של תגמולי הרש"פ למחבלים.

עבאס הזמין את הפיגוע

בפוסט המפאר את המפגע ואת מעשה הטרור, שפורסם בעמוד של סניף פת"ח בג'נין, נכתב כי "השהיד הגיבור... עלה השמיימה... בעודו מגן באומץ לב על בני עמנו." על כך הוסיפו: "זהו מסר לכיבוש העושק שהתגובה הפלסטינית על פשעי הכיבוש תהיה מנה אחת אפיים":    

"...סניף ג'נין בתנועת השחרור הלאומי הפלסטיני פת"ח... מלווה אל בני עמנו המפואר את השהיד הגיבור דיאא' אחמד חסן חמארשה [כחתן ביום חתונתו]. הוא עלה השמיימה מאש הכיבוש הישראלי הבוגדני על אדמת תל אל-רביע הפלסטינית הכבושה, בעודו מגן באומץ לב על בני עמנו ועל הזכות הפלסטינית שנגזלה, ובזמן שמחר חל יום האדמה המהולל.

זהו מסר פלסטיני ברור לעולם כי העם הפלסטיני דבק בזכות להגן על אדמתו ובזכותו ההיסטורית, אשר לא חלה עליה התיישנות ושאינה ניתנת לשינוי. כמו כן, זהו מסר לכיבוש העושק שהתגובה הפלסטינית על פשעי הכיבוש תהיה מנה אחת אפיים.

רחמים, מחילה ושלום לנשמתך. בפניך רוכנים בכבוד ובהערצה. אנו מתחייבים בפניך, שהיד גיבור, שממשיכים עד לניצחון או לשהאדה, והניצחון אכן קרוב, אם ירצה אללה
[עמוד הפייסבוק של פת"ח, סניף ג'נין, 29/3/22]

השימוש במונח "מנה אחת אפיים" (בערבית: "אל-צַאע בִּצאעֵין') הוא מעניין במיוחד.

לפני כחודש וחצי סוכלו בשכם שלושה מחבלים שהשתייכו לגדודי חללי אל-אקצא - זרוע הטרור של ארגון פת"ח. במסר שהועבר במסגרת אירועי האשכבה וההספד של המחבלים, בחר עבאס לסלף את המציאות, וגם קרא להחזיר לישראל "מנה אחת אפיים":

"זוהי פעולת רצח בכוונת תחילה שביצע הכובש הציוני העושק נגד בנינו וצעירינו ואנשינו. אני אומר לכם: האירועים האלה לא יעברו בשקט בשום אופן, ולא נסכים שיחזרו על עצמם, כי אלה פשעים שאי אפשר לשתוק עליהם בשום אופן. התאזרנו רבות בסבלנות, התאזרנו בסבלנות 73 שנה, לא נמשיך לחכות בסבלנות יותר מכך. אנו מוכרחים להשיב להם מנה אחת אפיים (בערבית: "אל-צאע צאעֶין"), כי אנו אלה שהותקפו. אנו לא תקפנו אף אחד, ואיננו קוראים לאיש לבצע מעשי רצח וכדומה, הם אלה שעושים זאת."

[סַווא, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 10/02/2022]

כפי שכתב מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" כבר אז, באופן מעשי עבאס קרא לרצח 6 ישראלים לפחות!

סביר להניח כי השימוש של תנועת פת"ח באותו מונח שבו השתמש עבאס בקריאתו לרצוח ישראלים, הינו, ככל הנראה, יותר ממקרי.

תובנה זו מתחדדת כאשר לוקחים בחשבון את הלך הרוח השורר בסניף פת"ח בג'נין. לפני מספר ימים התייחס מזכיר תנועת פת"ח בג'נין, עטאא אבו רמילה, לביקורת מצד אנשי חמאס על רקע הבחירות למועצות המקומיות ברש"פ, שנערכו בסוף השבוע שעבר. בתגובתו לביקורות על פת"ח, התפאר אבו רמילה, כי רוב האסירים ורוב השהידים (המחבלים ההרוגים) הם מאנשי פת"ח. עם זאת, בסוף דבריו הוא חידד, כי פת"ח היא רק אמצעי, ושהמלחמה של הפלסטינים "היא עם היהודים":
"מי הקריב שהידים; והאסירים – תראו מי האסירים, רוב האסירים מפת"ח, רוב השהידים מפת"ח... אך אנחנו לא מתנצחים עם אף אחד. אנחנו עושים בשביל אללה, אנחנו עושים למען ריבוננו... המטרה שלנו אינה פת"ח, פת"ח היא אמצעי. פת"ח היא אמצעי לשם שחרור פלסטין. המלחמה שלנו היא עם היהודים."

[עמוד הפייסבוק של נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח, 27/3/2022]

מחמוד עבאס עומד בראש פת"ח ובכלל זה בראש זרוע הטרור שלה, גדודי חללי אל-אקצא

לפת"ח יש זרוע טרור, והיא גדודי חללי אל-אקצא. מדובר בזרוע טרור שהוקמה על ידי המחבל המורשע מרוואן ברגותי, ומקרב אנשיה ביצעו מחבלים מאות פיגועים, רבים מהם רצחניים. בשל כך הוגדרו גדודי חללי אל-אקצא, כארגון טרור, לא רק על ידי ישראל אלא גם על ידי ארה"ב ואף האיחוד האירופאי.

בעקבות הפיגוע, פרסמו גדודי חללי אל-אקצא סרטון ובו לקחו קרדיט ואחריות לפיגוע:עבאס, מתגמל המחבלים

כפי שחשף "מבט לתקשורת פלסטינית" וכעת כבר ידוע לכולם, מאז הקמתה הרש"פ משלמת תגמולים למחבלים. תגמולים אלה מתחלקים לשניים: תשלום משכורות חודשיות למחבלים כלואים ומשוחררים, ותשלום קצבאות חודשיות למחבלים פצועים ולמשפחות מחבלים הרוגים.

מה שפחות ידוע, הוא שמחמוד עבאס הוא זה שהעלה פעמיים, ובאופן משמעותי, את תשלומי הרש"פ למחבלים הכלואים והמשוחררים. בשנת 2006, בסמוך לאחר כניסתו לתפקיד יו"ר הרש"פ, אישר עבאס העלאה ראשונה, ואף קבע את המנגנון לפיו "משכורת המחבל" עולה בהתאם לתקופת כליאתו בפועל. כך, אם לפני השינוי "השתכר" כל מחבל כלוא סכום קבוע ואחיד, בסך 900 ₪ בחודש למחבל רווק, ו-1,300 ₪ למחבל נשוי, משנת 2006, תחת עבאס, הונהגה שיטה המתגמלת מחבלים, הלכה למעשה, על פי חומרת מעשיהם (חזקה שמי שנדון לתקופת מאסר ארוכה יותר, ביצע מעשים חמורים יותר). במקרים מסוימים הקפיץ עבאס את משכורת המחבל הכלוא בכ-400%.  כך למשל, אם ערב השינוי שילמה הרש"פ למחבל שהיה כלוא במשך 25 שנה סכום של 900 ₪ לחודש בלבד, בעקבות השינוי הקפץ תשלום הרש"פ לאותו מחבל ל- 4,000 ₪ לחודש.

בשנת 2010, חזר עבאס והעלה פעם נוספת את "משכורות" המחבלים. גם הפעם, חלק מ"המשכורות" קפצו במאות אחוזים. כך, אם לפני התיקון שילמה הרש"פ למחבל שהיה כלוא למשך 10 – 15 שנה סכום חודשי בסך 2,000 ₪, אחרי החלטת עבאס עלה שכר המחבל ב-300%  ל-6,000 ₪ חודש. אם ערב התיקון שילמה הרש"פ למחבל שהיה כלוא מעל 30 שנה סכום חודשי של 4,000 ₪, אחרי החלטת עבאס עלה שכר המחבל גם עוד ב- 300% ל-12,000 ₪ לחודש.

במקביל להעלאת תשלומי הרש"פ למחבלים הכלואים, דאג עבאס גם לעלות את התשלומים למחבלים הפצועים ולמשפחות המחבלים ההרוגים. בראיון מקיף משנת 2013 עם מזכ"ל האיחוד הלאומי למשפחות השהידים מוחמד צביחאת, פירט צביחאת כיצד שבין השנים 2007-2013, בהנהגת עבאס, עלו תשלומים אלה שלוש פעמים. 

על פי ההסברים של צביחאת אם בשנות התשעים הקצבה החודשית של משפחת מחבל הרוג ("שהיד") רווק היה נע בין 200 ל-300 ₪ לחודש והקצבה של משפחתו של "שהיד" נשוי היה נע בין 400 ל-700 ₪ לחודש, היום הקצבה הבסיסית עומדת על 1,400 ₪ לחודש, עם תוספות עבור מחבלים נשויים והורים לילדים.
וכך, אנו למדים שעבאס הוא האחראי לפיגוע בבני ברק. הוא זה שדרש שהמחבלים יחזירו לישראל "מנה אחת אפיים" על חיסול שלושת המחבלים בשכם, הוא זה שעומד בראש תנועת פת"ח וזרוע הטרור שלה, גדודי חללי אל-אקצא, שלקחו קרדיט ואחריות על ביצוע הפיגוע, והוא זה, שבאמצעות תשלומי הרש"פ למחבלים, מעודד ומתמרץ פיגועים.