פרסומי PMW
הרש"פ עומדת להכפיל את שכרו של רוצח בני משפחת סלומון
Share |

הרש"פ עומדת להכפיל את שכרו של רוצח בני משפחת סלומון

מאת עו"ד מוריס הירש

ביום 21 ביולי 2017, חדר מחבל חמוש בסכין לישוב נוה צוף (חלמיש) ורצח את יוסף סלומון ואת שני ילדיו המבוגרים, חיה ואלעד. כתגמול על מעשה הרצח, ומאחר שהשלים שהייה של 5 שנים בכלא ישראלי, הרש"פ עומדת להכפיל את השכר החודשי שהיא משלמת לרוצח, מ-2,000 ₪ לחודש ל-4,000 ₪ לחודש. 

כפי שחשף מכון 'מבט לתקשורת פלסטינית' לראשונה בשנת 2011, הרש"פ משלמת משכורת חודשית לכל מחבל שנעצר "על רקע השתתפותו במאבק נגד הכיבוש."

על פי חוק האסירים והמשוחררים מספר 19 לשנת 2004 של הרש"פ, ותקנות ביצוע שהותקנו מכוחו, השכר החודשי שמשלמת הרש"פ למחבלים עולה בהדרגה עם תקופת השהייה של המחבל בכלא – ה"ותק", כאשר השכר של המחבל הכלוא מתחיל ב-1,400 ₪ לחודש, ועולה עם הזמן עד ל-12,000 ₪ לחודש, וזאת כפי שמוצג בטבלה הזו:

 

ימים ספורים לפני רצח בני משפחת סלומון, פת"ח, תנועתו של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס, פרסמה מחדש קריאה משתמעת לאלימות של היו"ר עבאס, משנת 2014. באותה קריאה עבאס הדגיש כי ליהודים אין זכות "לטמא" את מסגד אל-אקצא (כאשר כוונתו לכל הר הבית), וכי מוטל על הפלסטינים "למנוע" מהיהודים לעשות כן: 

 

מחמוד עבאס: "כולנו צריכים לקיים 'ריבּאט' [כלומר, מאבק להגנה על אדמה הנחשבת אסלאמית] במסגד אל-אקצא... עלינו למנוע מהם להיכנס למתחם הקדוש בכל דרך שתהיה... אין להם זכות להיכנס אליהם, אין להם זכות לטמא אותם. אנחנו צריכים למנוע מהם, ולעמוד בפניהם בגוף חשוף כדי לשמור על המקומות הקדושים שלנו."

[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 15/07/2017
– שידור חוזר של נאום עבאס בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/10/2014]

בטרם יצא למסע הרצח בנוה צוף, כתב המחבל הרוצח מעין צוואה בעמוד הפייסבוק שלו. על פי הצוואה, המחבל לוקח את "סכינו המלוטש" על מנת "להגיב" על המתרחש בהר הבית, כאשר על פי תיאורו, הישראלים/היהודים "מטמאים את מסגד אל-אקצא." בצוואה כתב המחבל באופן גלוי שהוא אינו מצפה לצאת מפעולת הטרור חי, אלא הוא בדרכו ל"גן עדן":

"[הישראלים/היהודים] מטמאים את אל-אקצא שלנו, מקום מסע-הליל של אהובנו [הנביא מוחמד], בעודנו שקועים בתרדמה... אתם, שנשקיכם מכוסים חלודה, שמוציאים את נשקיכם רק לראווה בלבד, האינכם בושים בעצמכם?!.. הם הכריזו מלחמה על אללה – האין אללה ראוי שתתאמצו למענו?! הם סגרו את אל-אקצא, ונשקכם לא ענה לקריאה. ואני, כל שבידי הוא סכין מלוטש, והוא נענה לקריאת אל-אקצא!"

[סוכנות הידיעות "פלסטין אל-יום", 21/07/2017]

בעודו משתמש בדימוי אחר הנפוץ ברש"פ, הוסיף המחבל:

"אתם, בני הקופים והחזירים, אם לא תפתחו את שערי אל-אקצא [בפני הפלסטינים] אני בטוח שיבואו אחרי גברים שיָכּו [בכם] ביד ברזל, אני מזהיר אתכם. אני יודע שאני הולך לשם ולעולם לא אשוב לכאן, אלא לגן העדן בחיק רחמי אללה. מה טוב ונאה המוות למען אללה ושליחו, ו[למען] מקום מסע-הליל של שליחו."

[סוכנות הידיעות "פלסטין אל-יום", 21/07/2017]

כפי שחשף מכון "מבט לתקשורת פלסטינית," בהזדמנויות רבות כינו גורמים שונים ברש"פ את היהודים "בני קופים וחזירים." 

לשיטת הרש"פ, הואיל והמחבל שרצח את בני משפחת סלומון, ואלפי מחבלים כמוהו, פשוט קיימו את רצון הרש"פ, הרי שאך ראוי לשלם להם תגמולים נאים על מעשיהם.