פרסומי PMW
פת"ח הופכת רוצחי תינוקות לגיבורים עבור ילדים
Share |

 פת"ח הופכת רוצחי תינוקות לגיבורים עבור ילדים

 

מאת עו"ד מוריס הירש

 

עבור פת"ח, תנועתו של מחמוד עבאס (אבו מאזן), אין זה מספיק לרצוח אזרחים ישראלים. אפילו לא מספיק להאדיר את המחבלים שרצחו. בעיני פת"ח, לא פחות חשוב להרעיל את מוחותיהם של הצעירים הפלסטינים באמצעות הפיכת רוצחים כאלה לגיבורים, וגיוס הילדים להפגין סולידריות איתם.

 

ב-30 באוקטובר 1988, שלושה מחבלים פלסטינים תקפו אוטובוס ישראלי שנסע במבואות יריחו והשליכו לתוכו בקבוקי תבערה. רחל וייס ושלושה מילדיה נשרפו למוות בפיגוע הזה. דוד דלרוזה, חייל בן 19 שנכנס לאוטובוס הבוער וניסה להציל את רחל וילדיה, מת כעבור חודש וחצי מפצעי הכוויות שנגרמו לו. לפני מותו, דוד סיפר כי שמע את רחל וייס אומרת "שמע ישראל" ולדבריו, רחל בחרה בחירה פוזיטיבית להישאר עם ילדיה, במקום להציל את עצמה ולהשאיר אותם לבדם באוטובוס הבוער.

 

כדי להאדיר את הרוצחים, ארגנה תנועת הילדים גורי האריות והפרחים של פת"ח, המיועדת לילדים בגילאי  6-15, "הפגנת סולידריות" עם שניים מהרוצחים - ג'ומעה אדם ומחמוד אבו ח'רביש - שאותם כינו "אסירינו הגיבורים." תמונות של הילדים המשתתפים באירוע פורסמו לאחר מכן בעמוד הפייסבוק של תנועת גורי האריות והפרחים:

 

 

טקסט בפוסט: הילדים והילדות של נפת יריחו והבקעה ילדי אזור עין א-סולטאן, מארגנים הפגנת הזדהות עם אסירינו הגיבורים. אנו מציינים במיוחד את ותיקי האסירים של יריחו, ג'ומעה אדם ומחמוד [אבו] ח'רביש, לאחר שנכנסו לשנתם ה-35 תחת דיכויו של הכובש. הגאולה הקרובה לאסירינו הגיבורים.

[עמוד הפייסבוק של גורי האריות והפרחים, תנועת הילדים של פת"ח, 08/11/22]

 

המחבלים אדם ואבו ח'רביש נעצרו למחרת הפיגוע (ב-31 באוקטובר 1988) ומוחזקים בכלא כבר 34 שנים. במהלך הזמן הזה, ועד דצמבר 2022 כולל, הרש"פ תשלם לכל אחד מהם 1,798,200 ₪, כפרס על השתתפותם בטרור. כאשר הגיעו הרוצחים ל-30 שנות מאסר, הרש"פ העלתה את המשכורות החודשית שהיא משלמת להם ב-20%, מ-10,000 ל-12,000 ש"ח בחודש.

 

 

על פי חוק האסירים והאסירים המשוחררים של הרש"פ משנת 2004, והתקנות שהותקנו על ידי ממשלת הרש"פ ליישום החוק הזה, אם המחבלים ישוחררו אי פעם, הרש"פ תיתן להם מענק בסך 25,000 דולר והם יהיו זכאים למשרה ולשכר במוסדות הרש"פ, השקולים לזה של שר בממשלת הרש"פ. עוד תעמוד להם הזכות לקנות רכב בפטור ממס והטבות רבות נוספות. כל זה כפרס על רצח 3 ילדים ישראלים, אימם וגיבור אמיתי ששילם בחייו בניסיונו להציל אחרים.

 

המחבל השלישי, אחמד תכרורי, שוחרר בעסקת שליט לחילופי שבויים ב-2011.