פרסומי PMW
פת”ח מאדירה רוצחים ומצהירה שמחבלים נושאי אזרחות ישראלית הם ”מקור גאווה“ ו”סמלים של העם הפלסטיני“
Share |

פת"ח מאדירה רוצחים ומצהירה שמחבלים נושאי אזרחות ישראלית הם "מקור גאווה" ו"סמלים של העם הפלסטיני"

 

מאת עו"ד מוריס הירש

פת"ח, תנועתו של המנהיג הפלסטיני מחמוד עבאס מסיתה שוב לטרור ולאלימות. הפעם התירוץ היה ההחלטה של ישראל למנוע את החגיגות לרגל שחרור המחבל הרוצח, מאהר יונס.

בשנת 1980, מאהר יונס, יחד עם בן דודו כרים יונס, חטף ורצח את חייל צה"ל אברהם ברומברג בזמן שהיה בדרכו הביתה מבסיסו. הם נעצרו בשנת 1983. לאחר שהורשעו, נידונו תחילה לעונש מוות, אך בערעור הוחלט להמיר את עונשם למאסר עולם. בשנת 2012 החליט נשיא ישראל דאז, שמעון פרס, לקצוב את עונשם ל-40 שנות מאסר. כרים יונס שוחרר ב-5 בינואר האחרון, ומאהר יונס שוחרר ב-19 בינואר. גם כרים יונס וגם מאהר יונס מחזיקים באזרחות ישראלית ומתגוררים בישראל, שם גם ביצעו את החטיפה והרצח.

כפי שחשף מכון מבט לתקשורת פלסטינית, הרש"פ חגגה, באופן נרחב, את שחרורו של כרים יונס, בין היתר באמצעות ביקור של משלחת מבכירי הרש"פ בביתו. מחמוד עבאס (אבו מאזן) אף התקשר אליו על מנת לברך אותו, ולחזור על אהדתו כלפיו ועל תמיכתו הבלתי מתפשרת במחבלים וברוצחים, ועל כמיהתו "להיפטר" מישראל.

בתגובה להחלטה של ישראל למנוע את הפיכת שחרורו של מאהר יונס לעוד חגיגת טרור והאדרת מחבלים, ועדת התקשורת והנחלת המאבק של אסירי תנועת פת"ח הודיעה על "גיוס כללי'" קראה לכל "אנשי פת"ח האבירים בעלי הרובים'" ותיארה אותם כמי ש"מבעירים את אש ההתנגדות וההתרסה":

כותרת: "אסירי פת"ח מכריזים על גיוס כללי, ומשטרת הכיבוש נערכת למניעת חגיגות שחרורו של האסיר מאהר יונס"

"ועדת התקשורת והנחלת המאבק של אסירי תנועת פת"ח הכריזה אתמול (שני) על גיוס כללי בכל המקומות...

הוועדה אמרה בהודעתה, שנשאה את המספר 1: "לכל אנשי פת"ח האבירים בעלי הרובים, המודעות והזהות המהפכנית העמוקה, הו צבא החירות, ירושלים, השיבה והעצמאות, הו האנשים הדגולים, אבירי פת"ח הגיבורים בכל הסניפים ובתפוצות, אל-אקצא זועק אל מצפוניכם, והאדמה קוראת לאגרופים המאמינים והאמיצים. האסירים קוראים לכם, ומבעירים את אש ההתנגדות וההתרסה, במטרה לנפץ את יהירות הקולוניאליסטים ואת חוקי הפשיסטים. קומו כולכם, אחינו, יד ביד, וניכנס לקרב הזכויות, העקרונות, הצדק, החירות והעצמאות."

[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2023]

הקריאה לאלימות של אנשי פת"ח המשיכה, כאשר המחבלים מכנים עצמם "אריות תנועת פת"ח וגיבוריה ... [ה]מייצגים את חיל החלוץ של המאבק" – עם פנייה "לעם האינתיפאדה, האבנים, בקבוקי התבערה, ההקרבה והשהידים," ובדרישה מהנהגת פת"ח "להכין את דרג הבסיס בתנועה, כדי שננהל יחד את קרב הזכויות, העצמאות, השיבה ושחרור גופות השהידים, על אפם וחמתם של הכובשים ותכניותיהם הפשיסטיות":

"לעם האינתיפאדה, האבנים, בקבוקי התבערה, ההקרבה והשהידים, אנו במצודות השבי, אריות תנועת פת"ח וגיבוריה, מכריזים על גיוס כללי בכל המקומות, מפני שאנו מייצגים את חיל החלוץ של המאבק, העמידה האיתנה והעימות, ואת חוד החנית בקרבות העתידיים להגנה על זכויות האדם שלנו, על צדקת סוגייתנו ועל עקרונות מאבקנו ומהפכתנו. אנו מדגישים בפני מנהיגי ישראל הרוצחים והפשיסטים כי הר הגעש של העם הפלסטיני יתפרץ כסופות שלא יירגעו כנגד כוחותיהם, מתנחליהם והחלטותיהם המטורפות... אנו דורשים מכל מנהיגי תנועתנו ומחברי פת"ח החופשיים בכל זירות הפעילות הארגונית והעימות, להכין את דרג הבסיס בתנועה כדי שננהל יחד את קרב הזכויות, העצמאות, השיבה ושחרור גופות השהידים, על אפם וחמתם של הכובשים ותכניותיהם הפשיסטיות."

[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2023]

למרות האיסור על קיום חגיגות, גם מאהר יונס זכה לשיחה מצולמת ממחמוד עבאס שהתקשר אליו לברכו. הגם שכרים יונס ומאהר יונס מחזיקים באזרחות ישראלית – אותה אזרחות, שמכון "מבט לתקשורת פלסטינית" חשף כי כרים יונס בז לה – לגישת עבאס, גם כרים יונס וגם מאהר יונס מהווים "מקור גאווה וכבוד... מקור השראה לאומה הזו ולעם הזה, אתם סמלים של העם הפלסטיני":

"הנשיא מחמוד עבאס התקשר אתמול ללוחם מאהר יונס כדי לברך אותו על שחרורו מבתי הסוהר של הכיבוש. הנשיא אמר בשיחת הטלפון: "ברוך הבא. אנחנו איתך בלב ובנפש ושחמים לראות אותך חופשי מחוץ לבתי הכלא של הכיבוש, למרות שכבר היית חופשי בתוך הכלא." הנשיא הביע הערכה לעמידתם האיתנה של הלוחמים כרים ומאהר יונס בבתי הסוהר של הכיבוש לאחר שריצו 40 שנה מחייהם בכלא והפכו לסמלים של עמנו וחלק מבני החורין של העולם.

כמו כן, הנשיא איחל לאסיר המשוחרר מאהר יונס את מלוא הבריאות וההצלחה, וייחל שאללה יגמול לו על הקשיים במהלך שנות מאסרו ועל ההקרבה שאף אחד לא הקריב לפניו חוץ מהמשוחרר כרים יונס שריצה אותו משך זמן בבתי הסוהר של הכיבוש והשתחרר לפני שבועיים.

הנשיא אמר: "שניכם בעלי שיעור קומה רב ומקור גאווה לכבוד. אתם מקור השראה לאומה הזו ולעם הזה, אתם סמלים של העם הפלסטיני."

[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/01/2023]

בדיווח על הודעת הברכה של הועד המרכזי של פת"ח למאהר יונס לרגל שחרורו, העיתון הרשמי של הרש"פ ציין כי מאהר יונס "היווה מודל לאומי וסמל שימשיך לעורר השראה לעמנו."

"הוועד המרכזי של תנועת פת"ח בירך את הלוחם הלאומי מאהר יונס, שהשתחרר מבתי הסוהר של הכיבוש אתמול, יום חמישי, אחרי 40 שנות מאסר, במהלכן היווה מודל לאומי וסמל שימשיך לעורר השראה לעמנו."

[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/01/2023]

הודעת הוועד המרכזי של פת"ח הוסיפה שתקופת כליאתו של מאהר יונס הייתה "מסר של קריאת תיגר על הכיבוש" ושסוגיית שחרור המחבלים הכלואים "הוא עדיפות לאומית בשביל התנועה והנהגתה."

"הוועד המרכזי של תנועת פת"ח הדגיש בהודעה לעיתונות שפורסמה מטעמו לרגל שחרור האסיר מאהר יונס, כי 40 השנה שהוא שהה במאסר הם מסר של קריאת תיגר על הכיבוש וניסיונו לשבור את כוח הרצון של אסירינו ואסירותינו בתוך בתי הכלא שלו. הוא הוסיף כי שחרורם של האסירים כרים ומהאר היא הוכחה שהמאסר אינו גזירת גורל סופית וכי אסירנו ינשמו את החרות למרות כל מאמציו הכיבוש והטרור והדיכוי שלו.

הוועד המרכזי הדגיש כי סוגיית שחרור אסירנו ואסירותינו מבתי הסוהר של הכיבוש היא עדיפות לאומית בשביל התנועה והנהגתה."

[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/01/2023]

ראש המועצה הלאומית הפלסטינית – גוף החקיקה של אש"ף – רווחי פתוח, בירך גם הוא את מאהר יונס לרגל שחרורו, ותיאר אותו במילים "הלוחם... [ש]הקריב את עצמו ואת חייו למען המולדת":

"ראש המועצה הלאומית, רווחי פתוח, בירך את הלוחם הלאומי מאהר יונס על שחרורו לאחר 40 שנה בבתי הכלא של הכיבוש. בהודעה מטעמו אמר פתוח כי הלוחם יונס הצטרף לתנועת פת"ח בנעוריו עם בן דודו, איש ההנהגה כרים יונס, והקריב את עצמו ואת חייו למען המולדת, החרות והעצמאות."

[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/01/2023]

על מנת לקדם ולהעמיק את הרעלת מוחות הילדים הפלסטינים, משרד החינוך של הרש"פ פרסם תמונות בעמוד הפייסבוק שלו, בהן נראים ילדים במסדר בוקר בבית ספר, כשהם מחזיקים כרזות ושלטים וחוגגים את שחרור הרוצח:

 

 

[טקסט בפוסט:] #מאהר יונס חופשי

[כיתוב בתמונה למעלה:] "מאהר יונס חופשי – יישר כוח לחופש ולבני החופש"

[הכיתוב בכרזה בצד ימין:] "17 בינואר 2023 – פלסטין מקבלת את פני ותיק-האסירים, מאהר יונס"

[כיתוב השלט בצד שמאל:] "קייטנת חורף... קייטנת האסיר הגיבור מאהר יונס"

[עמוד הפייסבוק של משרד האסירים ברש"פ, 19/01/23]