העיתון הרשמי של הרש"פ: נתניהו המציא את "סיפור" חטיפת 3 הנערים כדי לסכל את רעיון המדינה הפלסטינית
אל-חיאת אל-ג'דידה - 17/07/2014

 
טור דעה של יחיא רבאח, בעל טור בעיתון הרשמי של הרש"פ וחבר בהנהגת הפת"ח בעזה:
".. ישראל - אשר יצאה למלחמה הזו לפני יותר מחודש, דבר שהגיע לכדי מתקפה עקובה מדם בעזה לפני עשרה ימים – הייתה במו"מ עם אש"ף, והמו"מ הזה התקיים ברצונם של שני הצדדים ובחסות של בעלת הברית הגדולה ביותר של ישראל, ארה"ב...
אך לפתע הפך נתניהו את השולחן, הכשיל את המו"מ והמציא יחד עם מנגנוני [הביטחון] שלו סיפור מעורפל, של חטיפתם ורציחתם של שלושת הצעירים הישראלים, וישראל פתחה בפזיזות ובטירוף במלחמה שכבר תוכננה [מראש].
מדוע? מדוע להכשיל את המו"מ? מדוע המתקפה המטורפת והעקובה מדם הזו?...
התשובה נעשתה ברורה, שקופה וגלויה לעיני כל [מילולית: עירומה]: נתניהו רוצה לסכל את רעיון המדינה הפלסטינית ולמחוק מהדיון את סעיף המדינה [הפלסטינית]. האם הוא, צבאו ומדינתו מסוגלים לממש את השאיפה המטורפת הזו?
אני אומר לכם שלא, אלף פעמים לא, משום שישראל – שבחרנו איתה [בדרך] השלום והמו"מ – יודעת שתמיד יש אופציה אחרת! זה מה שידעו מנהיגי המייסדים של ישראל, וזה מה שיודעים [היום] השליטים בישראל, למרות הטירוף הגזעני, ויודעים זאת [גם] בעלי הברית של ישראל. תמיד יש אופציה אחרת: אופציית המאבק האלים, המאבק המזוין, וזוהי אופציה לגיטימית לעם שנמצא תחת כיבוש. אנו, הפלסטינים, היינו מבין סמליו הבולטים ביותר [של המאבק המזוין] בעולם..."