הנהגת פת"ח: "עמנו הפלסטיני נתון למתקפה הגזענית הנתעבת ביותר.. בידי מכונת המלחמה" הישראלית
סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" - 04/09/2014

 

כותרת: "תנועת פת"ח ביטא גינתה את מפגשי הנורמליזציה עם ישראלים"

הנהגת סניף יטא קיימה פגישה דחופה לדיון בהשלכות של משחקי הנורמליזציה, שנערכו בחסות מרכז פרס לשלום ובנוכחותו של נשיא מדינת ישראל לשעבר שמעון פרס, בין ילדים פלסטינים מכפרי העיר יטא וילדים ישראלים.
המשתתפים גינו בתוקף את האירוע הזה, בפרט לאור העובדה שעמנו הפלסטיני נתון למתקפה הגזענית הנתעבת ביותר, המתבטאת ברצח של ילדי עזה והגדה בידי מכונת המלחמה העוצמתית ביותר באזור.
מזכיר הסניף, ד"ר כמאל מח'אמרה, אמר כי הכיבוש מנסה לייפות את תדמיתו הנפשעת, שהתגלתה ברצח של בנינו בעזה, באמצעות קיומם של מפגשי נורמליזציה כאלו. זאת, תוך שימוש במספר אנשים חסרי אופי, שניצלו בתורם את תמימותם של כמה ילדים, הוליכו אותם שולל וגררו אותם למפגשי נורמליזציה מהסוג הזה. על כן, אנו בסניף יטא של תנועת פת"ח מדגישים כי מעשה זה הינו מעשה אינדיבידואלי, תוצר של נפשות חולות שהסכימו להשפלה עבור חופן כסף.  מעשה זה איננו מייצג את אופיים וטבעם של תושבי כפר יטא, המגנים על אדמתם בעמידתם האיתנה מול מפלצת התנחלות, בכך שהם ניצבים מול עדרי המתנחלים התוקפים את אדמותיהם באופן יומיומי..
דובר סניף יטא, מוחמד אל-ביראוי, אמר כי ועד הסניף, מתוקף אחריותו הארגונית, לא יעבור בשקט על המעשה האבסורדי והמתועב הזה, שבוצע על ידי אנשים חסרי אופי. הסניף יבוא עמם חשבון בדרכים משפטיות, ויכה באגרוף ברזל בכל מי שירשה לעצמו להשחיר את דמותה של העיר יטא, עיר השהידים והאסירים. זאת במיוחד לאור העובדה שהתנועה [פת"ח] השיקה קמפיין לחרם על מוצרים ישראליים, והיא לא תרשה שמעשה מסוג זה, הזוכה לגינוי מצד העם והארגון, יחזור על עצמו. כמו כן, אל-ביראוי אמר כי התנועה דרשה ממנגנוני הביטחון לבוא חשבון עם קלי הדעת הללו [עורכי האירוע]."
 
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן