הטלוויזיה הפלסטינית: ישראל גונבת מוצרים פלסטינים ומשווקת אותם כמוצרים ישראלים
Israeli TV Ch2 (dont Use) - 13/10/2010

 
     "ראיון עם הממונה על השוק האיטלקי במנהלת השיווק וההסברה התיירותית בבית לחם מטעם משרד התיירות, מג'דולין סלאמה, ועם נציגת האגף הפלסטיני בפסטיבל המפתול [=קוסקוס] הבינלאומי בסיציליה, אנצאף א-שעיבי, בנושא הפסטיבל.
המנחה אומר: 'נדבר בחלק הזה של התוכנית על ההשתתפות הפלסטינית בפסטיבל הבינלאומי הזה וכן על חשיבות המפתול כמאכל מורשת עממי פלסטיני ובגניבת המאכל הזה על ידי ישראל עד לרמה שבאחת השנים השתתפה בפסטיבל הזה וזכתה [בפסטיבל כשהיא מציגה את] המפתול כמאכל ישראלי. המפתול נתון כמו ייתר המאכלים העממיים ומאכלי המורשת ואפילו הדבקה הפלסטינית נגנבה ושווקה כאילו היא ישראלית. מה תפקידכם במשרד התיירות לבלימת הניסיונות האלה והגניבה הישראלית?'
האורחת מג'דולין משיבה: 'נוכחותנו [בפסטיבל] לכשעצמה היא דרך למאבק והתנגדות לכל דרך של הצד הישראלי לגניבת המורשת שלנו. לא רק עם המפתול, אלא כמו שהזכרת, יש דברים שהם מנסים לקחת אותם ולייחס לעצמם כמו המאכלים העממיים הפלסטיניים נוספים כמו חומוס, פלאפל, הרקמה. דברים רבים. זהו תפקידנו כמשרד התיירות: אנו נמצאים בכל הפורומים הבינלאומיים, שייתכן ויהיה בהם איום או סכנה על המורשת הפלסטינית, שתשווק כמורשת ישראלית ולא כפלסטינית.'"