רבנים ומנהיגי ישראל מתפללים להשמדת הפלסטינים
אל-חיאת אל-ג'דידה - 03/12/2010

 
יחיא רבאח בטורו כותב מכתב גלוי למנכ"ל משרד ההסברה, המשורר אל-מותווכל טה, בעקבות פרסום מחקרו על הכותל:
     "ידידי היקר, המשורר אל-מותווכל טה, לשעבר מזכ"ל התאחדות הכותבים הפלסטינים... ו[בהווה] תת-שר ההסברה... נשען על חרב-האמת והמחקר המדעי והאובייקטיבי, והגיש לנו מחקר תמציתי מאוד על קיר אל-בוראק, שהיה הסיבה לבעיה הראשונה בינינו לבין התנועה הציונית בשנת 1929, שנודעה בשם 'מרד אל-בוראק'. באותו הזמן בריטניה הגדולה הייתה מדינת המנדט על פלסטין, והיא התעקשה להיות בעלת המנדט על פלסטין כדי לקטוע אותה [פלסטין] מההקשר ומהשלם הערבי שלה, ולהגיש אותה כמתנה לתנועה הציונית, להקים את מדינת ישראל.
כשפרץ מרד אל-בוראק, הקימה בריטניה, שהייתה אז בעלת הברית הראשונה של התנועה הציונית, ועדת חקירה שהוכרה בשם ועדת שאו. הוועדה הגיעה לפלסטין ופגשה את כל הצדדים... והגיעה לאמת היסטורית מוכחת, כי קיר אל-בוראק הוא חלק אורגני ממסגד אל-אקצא, וכי הוא הגדר הדרום מערבית שלו, ושאין לו [לכותל] כל קשר למקדש שלמה, שהיהודים אומרים כי רומא החריבה אותו בשנת 70 לספירה...
אנו מבינים שישראל קופצת כנשוכת נחש, כאשר אל-מותווכל טה מצביע על המסמך הזה במחקרו – והרי ישראל, כפי שאומרים מאות הוגים וחוקרים, חלקם יהודים... מתבססת על סדרת אגדות, והיא שוקדת על כך ששום אגדה מביניהן לא תתמוטט, מפני שהתמוטטות אגדה אחת, משמעותו התמוטטות עמוד תווך מעמודי ההיכל האגדי, ואחריו ייפלו [יתר] העמודים.
אנו מבינים היטב את גל הזעם הזה השוטף את ישראל נגד מחקר זה ונגד אל-מותווכל... אך אי אפשר להבין ולהצדיק את הכעס וההסתייגות של הממשל האמריקאי! ואת האשמת המחקר הזה [על ידי האמריקאים] כי הוא מעורר רגישויות מסוכנות! כמובן, הממשלה הישראלית מרוצה מהתגובה האמריקאית, אך האם היא מרוצה עד כדי כך שהיא תקפיא את ההתנחלות, ולו לתשעים יום...? האם ישראל תפסיק לעורר רגישויות ובעיות וטרגדיות, כשהיא מתעקשת לתת שמות עבריים לכפרים הערביים הנמצאים מאז ימי הכנענים, אלפי שנים? והאם הרבנים ומנהיגי ישראל יפסיקו להתפלל לאלוהיהם, ה',שישמיד את הפלסטינים באמצעות דֶבֶר, או שיסעיר את הים התיכון כדי שיבלע את רצועת עזה?"