חבר כנסת ערבי-ישראלי: צריך להאבק ב"מדיניות הדיכוי הגזענית" של ישראל
אל-חיאת אל-ג'דידה - 11/04/2013

 
     "החבר הערבי בכנסת הישראלית, מוחמד ברכה, השיק אתמול מרמאללה יחד עם מועדון האסיר קמפיין מקומי, ערבי ובינלאומי כולל לשחרור האסירים החולים והוותיקים מבתי הכלא של הכיבוש.
יו"ר חד"ש חשף את הקמפיין במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם ראש היחידה המשפטית במועדון האסיר, עו"ד ג'ואד בולס, ועם אם האסיר סאמר אל-עיסאווי...
במסגרת הקמפיין, ברכה אמר: 'החלטנו להקים גוף מקצועי משפטי-רפואי המורכב מרופאים, עורכי דין ושופטים, שבמהלך הימים הקרובים תפקידו יהיו לתעד את המקרים של [אסירים] חולים, ולחשוף את מדיניות ההזנחה הרפואית המכוונת כלפי האסירים ואת ניסיונות שירות בתי הסוהר להתחמק מאחריות עליהם.'
הוא הוסיף: 'נושא האסירים הוא עניינו המרכזי של כל בני העם הפלסטיני בכל מקומות הימצאם. באמצעות הקמפיין הזה, אנו מנהלים מערכה כוללת בכל המישורים הרשמיים, הפוליטיים והמשפטיים בזירה המקומית, האזורית והבינלאומית, על מנת לשחרר את האסירים. אך לפני כן, על העם הפלסטיני לנהל אותה בכוח וביעילות.' עוד אמר: 'הממסד הכיבושי נושא באחריות, ואסור לאיש לפטור אותו או לאפשר לו להתנער [מאחריות].'... במהלך מסיבת העיתונאים – שאותה הוא תיאר ככינוס לגיוס כל היכולות והמאמצים למען חירות האסירים – ברכה קרא לפלגים הלאומיים, להמונים הפלסטינים ולהתאחדויות להגביר את הפעילות העממית נגד הכיבוש ומדיניות הדיכוי הגזענית שלו, ובמיוחד כלפי האסירים.
בתשובה לשאלה האם השלטונות הישראליים ירדפו אותו על רקע הקמפיין, ברכה אמר כי לא אכפת לו ממהלך כזה, וכי רדיפה כזאת לא תרפה את ידנו, אלא תגביר את נחישותנו להמשיך במאמצינו היומיומיים ולהגבירם, עד אשר ישוחררו האסירים, שהמשך החזקתם במעצר מהווה הפרה של כל האמנות, המוסכמות והחוקים הבינלאומיים."