גרמנו לשינוי
משפחות נפגעי טרור פנו לטראמפ למנוע כניסת עבאס לכנס האו"ם, יוזמת "מבט לתקשורת פלסטינית"
Share |


משפחות קורבנות טרור לטראמפ: אל תאפשר לאבו מאזן להיכנס לארה"ב

קרובי משפחתם של נרצחי פיגועים בעלי אזרחות אמריקאית פנו לנשיא וביקשו ממנו שלא לאפשר ליו"ר הרשות הרשות לנאום בעצרת הכללית של האו"ם: "זועמים ומאוכזבים"

ג'יל הופמן, ג'רוזלם פוסט / 23/09/2018

משפחותיהם של קורבנות טרור בעלי אזרחות אמריקאית פנו היום (ראשון) במכתב לנשיא ארצות הברית דונלד לנאום בעצרת הכללית של האו"ם.

במכתבם כתבו הפונים: "אנו החתומים מטה, אזרחים אמריקאים שאהוביהם נרצחו על ידי טרוריסטים פלסטינים, מאוכזבים וזועמים על נכונותה של הממשלה האמריקאית לאפשר ליו"ר הרשות הפלסטינית ואש"ף אבו מאזן להיכנס לארצות הברית", עוד הוסיפו הפונים כי "אבו מאזן אחראי אישית על התשלומים החודשיים שמספקת הרשות הפלסטינית למשפחות הטרוריסטים שהרגו את יקירינו".

"סתירה לפניו של כל אמריקאי"

המשפחות הגדירו את החלטת הממשל כ"סטירה לפניו של כל אמריקאי שהיה קורבן לטרור, בהפרה ברורה של רוח החוק האמריקאי ותוכנו". הם הוסיפו כי ארצות הברית אוסרת כניסתם של אלה ש"מקדמים פעילות טרור או משכנעים אחרים לעשות זאת". בין חותמי המכתב, שאורגן על ידי ארגון "מבט לתקשורת הפלסטינית", היו גם משפחתו של ארי פולד ז"ל שנרצח בשבוע שעבר בצומת גוש עציון.

מיכה לקין אבני, יוזם המכתב, ובנו של פעיל השלום ריצ'ארד לאקין ז"ל שנרצח בפיגוע דקירה בירושלים בשנת 2015 אמר כי "זה יהיה לא אתי, לא מוסרי ולא חוקי לאפשר לאבו מאזן לדרוך על אדמת ארצות הברית. למה טראמפ צריך לאפשר לו לבקר בארה"ב ולהשתמש בעצרת הכללית של האו"ם כפלטפורמה של הסתה לרצח אמריקאי וכדי להשפיל אותו?".

עם זאת, מחלקת המדינה האמריקאית דחתה את הפניה ואמרה כי במסגרת תפקידה של ארה"ב כמארחת האו"ם, אין היא מונעת כניסת מנהיגים לעצרת הכללית. "אני לא יכול להגיב לפרטים הספציפיים, אבל בדרך כלל, כאומה המארחת של האו"ם, אנו מחוייבים לאפשר את כניסתם של בעלי אזרחות זרה שמגיעים לעצרת האו"ם בתפקיד רשמי", אמר דובר המחלקה.
[http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-662306]