PMW בתקשורת
מאמר באתר "מידה" מצטט את דיווחי "מבט לתקשורת פלסטינית"
Share |

10 דברים שהתקשורת "שוכחת" לספר על אבו מאזן
 
גלעד צוויק, 03/05/2017
 
הערת עורך: כל הקישורים לדיווחים ולסרטונים של "מבט לתקשורת פלסטינית" במקור

דונלד טראמפ יארח היום את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, לביקור רשמי ראשון של המנהיג הפלסטיני בבית הלבן בעידן הממשל החדש. לרגל הפגישה, ריכזנו עבורכם מספר עובדות חשובות על פועלו הנמרץ של יו"ר הרשות, בעבר ובהווה – עובדות שאם יוצפו במהלך הפגישה עם טראמפ יגרמו כנראה לאי-נחת רב בקרב הצד הפלסטיני:

א. לאבו מאזן יש דם על הידיים. המנהיג הפלסטיני היה ממקימי ארגון הטרור 'ספטמבר השחור' ובין היתר מימן את טבח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן 1972. אבו דאוד, אחד המתכננים של הטבח המחריד, העיד בספרו האוטוביוגרפי כי אבו מאזן היה אחראי למימון הטבח והיה בין הבודדים שהיו בסוד העניינים במהלך תכנון הפעולה הרצחנית. המנהיג הפלסטיני אמנם מכחיש מעורבותו, אך תנועת הפת"ח שבראשה הוא עומד ממשיכה עד היום להלל ולפאר את המחבלים שטבחו בספורטאים הישראלים. בספטמבר האחרון
כינה עמוד הפייסבוק הרשמי של הפתח את הפעולה הרצחנית כ"מבצע הרואי". לפי 'מבט לתקשורת פלסטינית', העמוד הרשמי של הפתח תיאר את טבח הספורטאים הישראלים כ"סמל לאומץ ולעוצמה של לוחם ההתנגדות הפלסטיני ולנכונות שלו להקרבה עצמית למען מולדתו והמטרה לשמה הוא נלחם".
 
"פעולה הירואית"; עמוד הפייסבוק של הפת"ח מהלל את טבח הספורטאים במינכן.
צילום מסך (מתוך: "מבט לתקשורת פלסטינית").
ך
ב. אבו מאזן מעלה על נס רוצחים מתועבים. במאי 2013
העניק יו"ר הרשות הפלסטינית את עיטור "אות הכבוד" לנאיף חוואתמה – מנהיג ארגון הטרור הפלסטיני "החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין" ומתכנן 'טבח מעלות' שהתרחש ב-1974 ובמהלכו הוצאו להורג 22 נערים ונערות. המנהיג הפלסטיני העניק את עיטור הכבוד למתכנן הטבח של ילדי מעלות "מתוך הערכה לתפקידו הלאומי החשוב בשירות הסוגיה הפלסטינית והעם הפלסטיני ומתוך הערכה למאמציו להניף את הדגל של פלסטין מאז פרוץ המהפכה הפלסטינית ודרך שלבי המאבק המתמשך".


[...]

ד. אבו מאזן ממשיך להסית לרצח ישראלים גם בתקופה הנוכחית. "לא נרשה שרגליהם המלוכלכות של היהודים יטמאו את מסגד אל־אקצה",
אמר אבו מאזן בספטמבר 2015 והבהיר כי הוא "מברך על כל טיפת דם שנשפכת למען אללה". דבריו של אבו מאזן נאמרו בעיצומו של גל הטרור האחרון, במהלכו נרצחו 43 ישראלים על ידי מחבלים פלסטינים. בנאום שנשא בפני הפרלמנט של האיחוד האירופי ביוני האחרון טפל אבו מאזן עלילת דם אנטישמית נגד ישראל, כאשר טען "רבנים קראו להרעיל את בארות המים של הפלסטינים". לאחר מכן 'תיקן' אבו מאזן את דבריו, אך בתקשורת הפלסטינית הרשמית ממשיכים להפיץ דרך קבע תעמולה אנטישמית.
במקביל, המנהיג הפלסטיני סירב לגנות מעשי טרור דוגמת הרצח המחריד של הלל יפה אריאל בת ה־13 במיטתה בקרית ארבע. בצה"ל אף טענו כי הרוצח של אריאל ז"ל קיבל השראה מיועצו של אבו־מאזן. אבו מאזן גם אירח בלשכתו משפחות רוצחים שנהרגו בעת ביצוע פיגועים, ואף כינה אותם לא אחת בתואר "שהידים", ה"מרווים בדמם את אדמת פלסטין". בנוסף, עמוד הפייסבוק הרשמי של הפת"ח, תנועתו של אבו מאזן,
רווי בגילויי תמיכה בטרור ועידוד לרצח אזרחים ישראלים.


ה. הרשות הפלסטינית ממשיכה לשלם משכורות למחבלים ולבני משפחותיהם. אבו־מאזן מודה כי הרשות תומכת כספית ברוצחי ישראלים ובבני משפחותיהם, כאשר סכום המענק עולה בהתאם לכמות הדם של אזרחים ישראלים שיש למחבל על הידיים. לפי 'מבט לתקשורת פלסטינית', בשנת 2016 חילקה הרשות מעל ל-180 מיליון דולר לכ-32 אלף משפחות של מחבלים. ברשות מבהירים כי למרות דרישת ממשל טראמפ, אין בכוונתם להפסיק או אפילו לקצץ בתמיכה במחבלים ובמשפחותיהם. השר לענייני אסירים ברשות אף הבהיר כי למרות החלטת הרשות להפסיק הסיוע לתושבי רצועת עזה, הנשלטת בידי ארגון הטרור חמאס, אבו מאזן ואנשיו לא יפגעו בתשלום המשכורות למחבלים.

אבו מאזן אף מתעלם מדרישת הבית הלבן להפסיק ולתמוך במחבלים, על אף שלרשות הפלסטינית שבראשותו אין זכות קיום ללא ארה"ב. ה'וול סטריט ג'ורנל' פרסם כי הפלסטינים הם שיאני עולם בקבלת תרומות זרות ביחס לגודל האוכלוסייה. לפי קרוליין גליק (בספרה 'סיפוח עכשיו'), האמריקנים מעבירים בממוצע לרשות הפלסטינית 600 מיליון דולר מדי שנה – סכום הסיוע הקבוע הגבוה ביותר אי־פעם של ארה"ב לישות זרה, פר גולגולת. הפלסטינים גם זוכים לתרומות עתק מארגונים בינלאומיים נוספים. לדוגמא, בשנים 2011-2002 הועבר לשטחי יהודה, שומרון ועזה סכום דמיוני של 6.7 מיליארד דולר למטרות 'סיוע הומניטרי'. למרות מבול המזומנים שמומטר על ראשו של אבו־מאזן, הגירעון של הרשות בתקציב 2016, לפני חישוב של מימון זר, עומד על שיעור גבוה במיוחד של 32.5 אחוז (לשם השוואה בלבד: הגרעון של ישראל ב־2016 עמד על 2.5 אחוז).

ו. אבו מאזן מעונין בחיסולה של ישראל כמדינת היהודים באמצעות הצפתה במיליוני 'פליטים' פלסטינים מכל קצוות תבל. המנהיג הפלסטיני אף הביע רצונו לשוב לעיר צפת שבה נולד. "שישה מיליון מבני עמי מחכים לחזור לפלסטין, וגם אני", אמר אבו־מאזן בספטמבר האחרון, כשהוא מתעלם כמובן מהעובדה כי מי שפתחו במלחמה ב-1948 במטרה להשמיד את מדינת ישראל היו הערבים. במקביל, יו"ר הרשות הפלסטינית מסרב להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית, כפי שדורש ראש הממשלה נתניהו. "לא נכיר בישראל כמדינה יהודית", הצהיר אבו מאזן, והבהיר פעם נוספת כי "לא נוותר על זכות השיבה".


ז. אבו מאזן הוא סרבן שלום. במארס 2014 היה זה יו"ר הרשות הפלסטינית שדחה את הצעת מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לחידוש המו"מ עם ישראל, גם לאחר שורת 'מחוות' שביצע כלפיו ראש הממשלה נתניהו, בדמות שחרור רוצחים עם דם על הידיים מהכלא והקפאת הבנייה בהתנחלויות. אבו מאזן גם הודה כי נתניהו הסכים בעבר להקמתה של מדינה פלסטינית בגבולות טרום מלחמת ששת הימים. לפני קרוב לשנתיים, יו"ר הרשות הפלסטינית גם אישר כי ב-2008 הוא היה זה שדחה את ההצעה הנדיבה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט להקים מדינה פלסטינית על 99.5 אחוז משטחי יהודה ושומרון.


[http://mida.org.il/2017/05/03/10-%D7%93%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%A9%D7%95%D7%9B%D7%97%D7%AA-%D7%9C%D7%A1%D7%A4%D7%A8-%D7%A2%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%95-%D7%9E%D7%90%D7%96%D7%9F/]